üit buitenlandsche militaire tijdschriften. Journal of the United States Artillery, Mei 1920. Uit een artikel „The Transportation Service", geschreven door den Chief of Transportation Service, den Brigadier General T. Hines, teekenen wij het volgende aan. Toen in Mei '17 Amerika zich in den oorlog wierp, bestond op het gebied van transport niets. Uit den Spaanschen oorlog had men een 7tal troepentransportschepen overgehouden, die oud en versleten waren. In Juli werd een eerste divisie naar Europa ver scheept in 14 schepen. Deze divisie telde ongeveer 12000 man, die 4 dagen noodig had om ingeladen te worden. Later werden op één dag 45000 man ingeladen! In welke mate zich deze dienst la ter had ontwikkeld, moge nog blijken uit de volgende cijfers. Op 9 Juli '18 waren in 75 schepen 171,670 man op zee op weg naar Europa. In die maand werden 306,000 man ingescheept, terwijl van Mei tot en met Augustus van dat jaar 1,121,000 man werden vervoerd. Van Juni '17 tot 1 Juni '19 werden door den overzeetransport dienst ruim 9,5 millioen ton goederen, 3,2 millioen troepen en 650C0 dieren vervoerd (opmerkelijk klein getal ten opzichte van de rest.) Gebezigd werden 1196 schepen met een brutotonnenmaat van 6,5 millioen ton. Generaal Hines acht het noodzakelijk, dat men de door den oor log geschapen organisatie nimmer meer los laat. Hij zegt, „it is be lieved that efficient transportation service for all the operations „of the Army cannot be expected until all matters of transportation „are centralized into one service. It is believed that economy in „administration, efficiency in operation, and greater coordination, „justify beyond any question of doubt, all transportation of the War „Department being combined into one service along substantially „the following lines: A Transportation Corps to be charged with „complete jurisdiction over all matters of transportation for all „branches of the War Department (1). A service of this kind logi cally calls for operation through four main divisions." Deze zijn: een afdeeling voor vervoer te water, een afdeeling voor vervoer per spoor, een afdeeling voor vervoer per motorvoertuig, een afdeeling voor het vervoer per getrokken voer tuig en met andere middelen van vervoer. (1) Cursiveering van S. 906

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 100