Bonaparte, Bataljonscommandant bij de artillerie, gedetacheerd als Général-en-Chef bij het leger in Italië Marmont, Kolonel van het 2de, regiment rijdende artillerie, gede tacheerd als adjudant bij den Général-en-Chef Bonaparte. De schrijver meent, dat die wapens, die in den loop der tijden steeds meer „technisch" geworden zijn, er een eer in moeten stellen dien naam te dragen, en er naar behooren te streven hij heeft hier het oog op de Duitsche veldartillerie, die meer voelde voor het hippische gedeelte op dit technisch gebied het hoogste te praesteeren. Revue Militaire Suisse, Mei 1920. In een „Etude sur la réorganisation de l'infanterie" schrijft Majoor Schmidt het volgende. De tactiek is een voortdurende evolutie. Steeds vindt men nieuwe wapens uit om den vijand op andere wijze te verslaan. Onder den invloed daarvan veranderde gedurende den oorlog de samenstelling van de compagnie infanterie ten eenemale. In 1917 bestond de Fransche compagnie uit: 70 voltigeurs, 32 grenadiers, 24 grenadiers V B 24 fusiliers F. M., poiniers, ordonnansen, zuiveraars van loopgraven. De Duitsche compagnie werd verdeeld in: 4 secties 6 lichte mitrailleurs, 2 vlammenwerpers, 2 mijnwerpers, 24 man voor vervoer van materieel. De Fransche compagnie deed den aanval op 2 linies, elk van 2 tot 3 golven, de Duitsche op 4 linies. Een vaste formatie bestond niet meer. „Le méchanisme du combat change apres chaque bataille. „Deux choses seules demeurent: Involution subie par l'armement „et le résultat obtenu par cette évolution." Die evolutie heeft ten slotte geleid tot dezen toestand: 1. de mitrailleur is het voornaamste wapen van de infanterie ge worden, 2. het geweer en de handgranaat zijn de onafscheidelijke gezel len van den mitrailleur, 3. het draagbare vuurwapen alleen kan den strijd niet meer be- heerschen, het moet in volmaakte samenwerking met de artil lerie strijden, 4. verdedigingswapenen (arme défensive) zijn gerechtvaardigd (Schr. rekent hieronder helm, masker, schop en tot onze ver wondering de bajonet). Schrijver merkt op, dat velen er zich nog moeilijk zullen kunnen schikken in het denkbeeld, dat de mitrailleur nummer één en het 908

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 102