groep in de richting naar Parijs en een tweede front Zuid-Oost, en daartusschen als reserve nog een leger, dat niet weet, of het de eene dan wel de andere groep zal steunen, en daarover door het G. Hfdkw. ook niet wordt ingelicht Het gevolg van deze leiding was, dat de Duitsche legers alle op zich zelf vochten, hetgeen tot de nederlaag leidde. Journal of the Royal United Service Institution, Mei 1920. In een gold medal prize essay, getiteld „The application of recent developments in mechanics and other scientific knowledge to pre paration and training for future war on land" ontwikkelt Kolonel Fuller o. m. de volgende denkbeelden. Als gevolg van de invoering van tanks heeft men minder infanterie noodig voor een bepaald doel. De tank vervangt dus infanterie. Wat de artillerie betreft, kan de tank nog niet die artillerie ver vangen maar daar hij de weerstand der vijandelijke infanterie helpt breken,' zal hij de noodzakelijkheid tot langdurige artillerievoorberei ding doen verminderen. Verlaat de artillerie de paardentractie om cross-country mechanische trekkracht in te voeren, dan wordt zij feitelijk zware tankartillerie. Daar cavalerie en tanks beide zijn mobiele en kortschietende wapens kunnen de tanks op groote schaal de cavalerie vervangen, en in een wetenschappelijk gevoerden oorlog zou het economisch zijn de ruiterij geheel te vervangen door snelle tanks. Wanneer men toegeeft, dat door den invoer van tanks minder gegraven zal worden en de oorlogvoering meer mobiel zal worden, dan volgt daaruit, dat de behoefte aan pioniers zal afnemen. Infanterie en cavalerie hebben voor haar beveiliging tanks noodig, de artillerie heeft voor de waarneming vliegtuigen noodig, evenzoo moet de vliegdienst worden beschouwd als het schild en het oog van de tank. In den gasoorlog is de tank, daar deze gemakkelijk luchtdicht is te sluiten, de oplossing. Hij komt tot het besluit, dat „the tank can replace infantery and .cavalry, can supplement artillery, can reduce the present number "of field engineers, and can accentuate the value of machine-gun- „ners, and that the cross-country tractor can practically abolish "the horse the weakest joint in the harness of a modern army Hij voorspelt dan, dat het eenigen tijd zal duren voor de nieuwere denkbeelden ingang hebben gevonden in de militaire wereld. De legerevolutie zal geleidelijk zijn. De eerste stap zal beoogen de kosten te verminderen en de kracht te vermeerderen. Schrijver stelt zich voor, dat zulks te bereiken is door een^groot aantal paarden- voertuigen te vervangen door „cross-country"-tractors. De tweede evolutie is van meer ingrijpenden aard. Nadat dege- heele aanvullingsdienst gemotoriseerd is, moeten de wapens gemo toriseerd worden. Dit kost tijd. Een moderne divisie stelt schrijver zich als volgt samengesteld voor: 911

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 105