danig te doen gelden, dat zij er, ten spijt van onzen schitterenden „tegenstand, in slaagden op drie plaatsen door onze linie heen te "breken. Zij drongen over eenigen afstand het bosch binnen achter „onze verschansingen, doch werden op nieuw aangevallen, over oe [heele linie beschoten door machinegeweervuur en teruggedreven [naar de linie onzer verschansingen, waarvan zij er enkele wisten "te behouden, ondanks onze pogingen om hen er uit te verjagen. Hoe zwaar hun verliezen moeten zijn geweest, kan hieruit worden „afgeleid, dat het aantal dooden, in de bosschen achter onze linie "achtergelaten, 700 bedroeg." De correspondent van de „Daily News" seinde aan de „N. Kott. Ct." o.a.„Wij leden zware verliezen aan manschappen, doch be hielden het terrein, ofschoon de felheid van den stormloop der [üuitschers hen een paar kilometer in westelijke richting deed „winnen".- Ten slotte nog een Engelsch oordeel (2>: „The Englisch soldier has a fierce joy in fighting him. But he „knows the German is a brave man, for our Guards, remember, "saw the Prussian Guard advancing in parade order to their death [at Ypres in the face of a perfect tornado of shot and shell. „They [were fine big men all", a Guard officer who witnessed that last „desperate attempt to break our line said to me: „and they wal- „ked past the corpses of their dead comrades choking their line [of advance and straight into our machine-gun-fire like brave men „that were not afraid to die." Betreffende de door de Duitsche Garde geleden verliezen, geeft het Duitsche Generaal-Stafwerk, zijnde tijdens den oorlog geschre ven, geene gegevens. De Engelsche opgaven daaromtrent zijn vaag en kunnen ook niet volledig zijn In „The First Seven Divisions" leest men daarover: „The nett result of the day's fighting was that the enemy gained „some 500 yards of ground, which, from the military point of view, „advantaged them nothing, and the gaining of which had cost them „thousands of their best men". Aangenomen kan worden, dat de verliezen niet in verhouding zijn tot de bereikte resultaten. Ook de verliezen bij de Engelschen zijn dien dag zeer zwaar geweest. Zoo moest den dag na het gevecht de 1ste Engelsche garde-bri- (1) De Engelsche Oorlogsbrand. Prof D, P, J. Muller. (2) With our army in Flanders. G. W. Williams. 863

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 57