landen. Den I9den verliet hij te 8.35 vm. Hiroshima, landde te Osaka te 10.40 vm., steeg vandaar te 2 uur nm. op en bereikte zonder onge vallen Tokorozawa. De vierde vliegenier ondervond spoedig na zijn vertrek van Seoul moeilijkheden met zijn vliegtuig en moest de deelneming aan de terugvlucht opgeven. In het begin van Mei werd nog een afstandsvlucht gehouden door eenige vliegeniers van het 2de Luchtvaartbataljon te Kagamigahara; de vlucht werd gedaan in 5 etappes, nl van Kagamigahara naar Okayama (aan de Japansche Binnenzee) 285 K. M., vandaar naar Zentsuji (hoofdkwartier der 11de divisie op het eiland Shikoku) 65 K. Mvan Zentsuji naar Kochi op de zuidkust van Shikoku on geveer 100 K. M., vandaar naar Wakayama op het hoofdeiland zui delijk van Kobe, 155 KM., en van Wakayama naar Kagamigahara, ongeveer 200 K. M. Aangezien echter elke etappe door verschillende vliegeniers werd afgelegd, kan moeilijk van een afstandvlucht in den waren zin des woords gesproken worden en is deze vlucht meer te beschouwen als eene beproeving voor de vliegtuigen. Door den vliegdienst der marine werd in het midden van April even eens een afstandsvlucht gedaan. Hieraan werd deelgenomen door drie hydroplanes van de vliegschool te Oihama, nabij de oorlogshaven Yokosuka. Vandaar zou gevlogen worden naar de oorlogshaven Kure (nabij Hiroshima), vandaar naar Chinkaiwan (nabij Masampo), op de zuidkust van Korea, en vandaar terug naar de oorlogshavan Sasebo op Kyushiu. Te Sasebo zouden de drie hydroplanes bemand worden met andere vliegeniers voor hunne terugvlucht naar Oihama. De totale afstand bedroeg ongeveer 2350 K. M. Van de drie vliegeniers, die van Oihama afvlogen, bereikten er twee Kure en een Chinkaiwan, waarna niets meer aangaande de vlucht vernomen werd, zoodat de onderstelling gewettigd is, dat niet op een bepaald succes is kunnen worden gewezen. Den 21sten April werd eene reeds lang in voorbereiding zijnde afstandsvlucht gehouden van Tokyo naar Osaka en terug zonder tusschenlanding. Deze vlucht was uitgeschreven door de Keizerlijke Vereeniging voor de Luchtvaart en aan de vlucht werd slechts deelgenomen door twee burgervliegeniers; een ervan volbracht den tocht ter totale lengte van ongeveer 1050 K M. in 6 uur 43 minuten en behaalde daardoor den prijs van 1COOO yen door de vereeniging uitgeloofd; de andere deelnemer viel na ongeveer 20 minuten gevlogen te hebben en werd ernstig gewond. In de maand April vestigde een in opleiding zijnd militair vliegenier op het vliegveld te Kagemigahara het Japansche hoogtere cord in een Spad-vliegtuig op 6000 M. De militaire vliegdienst gaat voort zich door het aankoopen van buitenlar.dsch materieel behoorlijk uit te rusten. Zoo melde o.a. een telegram uit Parijs, dat in het begin van Maart Japan in Frankrijk 300 aeroplanes besteld had. Daarentegen meldde een bericht uit Londen aankoopen van vliegmateriëei van het zwaarste model in Duitschland. De aanmaak van motoren in Japan zelve wordt door verscheidene particuliere fabrieken ter hand genomen, doch vooralsnog blijkbaar 897 1. M. T. 59, 1920.

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 91