een veel gemoedelijker verhouding verwacht en deelde dit dan ook aan den overste mede. Hij haastte zich te verzekeren, dat aan een goede discipline de grootst mogelijke waarde werd gehecht en dat alle aandacht aan het kweeken ervan besteed werd. Ook de lessen werden daaraan dienstbaar gemaakt. Veel klem werd gelegd op het kort en zuiver formuleeren der gedachte. Voor het bord staande, was een bepaalde houding voorgeschreven. Met de handen of aanwijsstok mochten geen onnoodige bewegingen gemaakt wor den. Werd de aanwijsstok niet gebruikt, dan moest daarmede de houding, als bij het saluut met den sabel worden aangenomen. Over de inrichtingen voor lichamelijke ontwikkeling kan ik kort zijn; ze zijn gewoonweg ideaal ingericht. Het zoogenaamde „gym nasium" bestaat uit een complex van de volgende gebouwen: een groote gymnastiekzaal van 30 X 80 M., vier scherm-, boks- en wor- stelzalen van 15 X 30 M. benevens een zwem- en badinrichting. De cadetten mogen buiten de diensturen steeds van een en ander gebruik maken. Alles is even ruim, luchtig en hygiënisch ingericht. Het water uit het zwembassin wordt doorloopend ververscht door Hudsonwater, dat eerst gefiltreerd en daarna door middel van ultra violette stralen, kiemvrij gemaakt wordt. De manege is volgens goed Amerikaansche gewoonte de grootste overdekte der wereld en heeft afmetingen van 40 X 170 M.; zij is van een aan drie zijden rondgaande galerij voorzien. De sportterreinen voor base-ball, football, tennis enz. zijn geheel modern en van ruime tribunes voorzien. Zij bevinden zich aan voor het publiek toegankelijke wegen. Op enkele gebouwen na, is trouwens het heele academie-complex dagelijks gedurende eenige uren van den dag open voor bezoekers. Ten behoeve van familie leden, vrienden enz. van officieren en cadetten, bevindt zich nog op het terrein een door de academie beheerd modern hotel, dus een soort pasanggrahan. Van de gelegenheid tot bezichtiging wordt zeer veel gebruik gemaakt; de Amerikaan is dan ook met recht trotsch op West Point. Behalve de genoemde gebouwen, bevindt zich op de post nog het bureau voor het hoofdkwartier, waarin ondergebracht het aca- demiebestuur, de rechtszaal, het post-, telegraaf-, en telefoonkan toor enz.; verder een museum, een kerk, een bibliotheek met lees zaal, de cadetten- en officiersmess, het logiesgebouw voor de on gehuwde officieren, het hospitaal enz. Al deze gebouwen zijn uit grijs graniet opgetrokken en streng in stijl gehouden, weike zich geheel harmonisch aanpast aan de omgeving. Tal van monumenten en standbeelden doen de herinnering aan den vrijheidsoorlog levendig houden, terwijl de plaats zelf het tooneel geweest is van historische gebeurtenissen uit dien tijd. Op eenigen afstand van het eerstgenoemde complex, bevindt zich het officierskampement en aan de andere zijde de kazernes voor het mindere militaire personeel (tot een aantal van ongeveer 1000 man), de stallen, loodsen enz. De voedselvoorziening der cadetten heeft ook weer echt op z'n Amerikaansch plaats. Onze leidsman noemde de plaats, waar dit 901

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 95