geschiedde dan ook niet keuken, doch met gepasten trots „voedsel- laboratorium". Er heerschte een pijnlijke zindelijkheid; sommige lokalen hadden marmeren vloeren. Alles geschiedde zooveel mogelijk machinaal, van het broodbakken af tot het aardappelschillen, messen- slijpen, poetsen enz. toe. De melk werd ter plaatse gestereliseerd, ter- wijl ook een ijsmachine van groote capaciteit steeds in werking was. De verschillende ingrediënten voor de maaltijden worden in afzon derlijke lokalen schoongemaakt en voorbereid en gaan dan naar het „laboratorium", alwaar de chef voor de bereiding en de distributie zorg draagt. Ten behoeve van een snel opdienen, bevindt zich de eetzaal vlak naast de keuken doch is daarvan gescheiden door 3 stel dubbele deuren, die zich automatisch bij aankomst openen en daarna sluiten, zoodat de bediendes geen oponthoud hebben en toch ook geen last van de keukengeuren ondervonden W De1 eetzaal bevat vele tafels van verschillende grootte, ieder hoogstens 10 man bevattende. Er wordt in partijen van 500 gegeten. Dg regeling van de orde aan tafel, evenals die in de klassen en slaapzalen, is overeenkomstig in Breda. Een aardige traditie is de volgende. Ieder cadet ontvangt een zilveren servetring met zijn nummer. Aan het eind van den studietijd, mag hij dezen behouden; deze ringen worden echter klassesgewijze versmolten tot een zgn. klassebeker, welke aangeboden wordt aan den eersten zoon, die geboren wordt aan een der klasseleden. Een andere aardige gewoonte is, dat ieder studiejaar, dat de academie verlaat een gekleurde glasschildering cadeau doet aan de kerk, en wel naar het ontwerp van een cadet van dat jaar. Er zou natuurlijk veel meer te schrijven zijn over een inrichting als West Point; ik heb misschien al te veel plaats gevergd en zal het dus hierbij laten, ook om bij diegenen, die voor ons militair onderwijs voelen, geen gevoel van wangunst op te wekken. Tp. 902

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 96