Oüerzichf uan Ikderlandsche mili taire tijdschriften. Militaire Spectator, No. 7, Juli 1920. Kapitein Schmidt besluit zijn lezenswaardige studie over den aanval en de verdediging door de compagnie en het bataljon op grond van de lessen van den afgeloopen grooten oorlog. Luitenant van Weeren, officier-waarnemer, deelt een en ander mede over het werk van infanterievliegers, n.l. het beschieten van infanterie met mitrailleurs, het houden van verbinding, het overbren gen van noodrations naar de voorste linie, enz. Luitenant Dekker deelt eenige bijzonderheden mede over de in Nederland opgerichte stormscholen. Het blijkt, dat het Nederlandsche leger thans beschikt over één stormschool per divisie, waar de storm- mannen, na bij den troep hun eerste militaire opleiding ontvangen te hebben, als zoodanig geoefend worden. Schrijver geeft nu een belangwekkend overzicht over den gang der opleiding, welke 14 dagen duurt. In het voorbijgaan wijs ik even op het feit, dat het Legerbestuur in het moederland in het begin van 1918, d.w.z., toen de oorlog haast geëindigd was, tot de oprichting van een centrale stormschool besloot, welke den 30sten Juli 1918 haar werk begon. Alzoo vier oorlogsjaren, waarvan het grootste gedeelte loopgraven- strijd, waren noodig om de noodzakelijkheid van deze speciale op leiding te begrijpen! Beter laat dan nooit! Ondertusschen verdient het artikel van den Heer Dekker alleszins de aandacht. Kolonel de Witt Huberts beschrijft het beleg van Willemstad in 1793 volgens mededeelingen uit het dagboek van een kapitein ingenieur, die de belegering medemaakte. Verder gegevens omtrent vreemde legers, waaronder die betref fende België de aandacht verdienen, boekaankondiging en overzicht van buitenlandsche tijdschriften. Militaire Spectator, No. 8 Aug. 1920. In een artikel van Kapitein Froger in de Maart-afl. van Mil. Sp. 1920 vindt kapitein Mulder aanleiding om een krachtig, goed gedocumenteerd pleidooi te houden voor het door hem uitgevonden stelsel van brugslag. Een ongenoemde schrijver stelt zich voor onder den titel „Silhouetten van ons ander leger" een en ander mede te deelen over het leger in Indië, en wel zulke onderwerpen, welke in de hier te lande verschijnende militaire periodieken „niet worden omlijnd en zeker niet met het doel een beeld te geven speciaal voor niet-Indische 903

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 97