échelons de overige nog niet in werking gebrachte mitr.-secties, 1. mijnwerpers, inf.-geschut en de reserves met de middelen voor het gevecht van nabij. Zeer sterk infanterie- en artillerievuur kan de onaf gebroken voorwaartsche beweging zelfs in dezen vorm ten zeerste bemoeilijken. Dan kunnen slechts enkele groepen of manschappen zich verder naar voren werken. Als nu de voorwaarts gaande tirail leurs zijn gaan liggen en geen loonend doel meer vormen, zal de werking van het vijandelijk infanterie- en vooral van het mitrail- leurvuur zeer afnemen. Alsdan zullen gunstige terreinpunten snel in bezit genomen moeten worden, van waaruit de mitrailleurs met hun vuur het voorwaarts gaan mogelijk zullen moeten maken. Gelukt dit niet, dan zal de uitwerking van het artillerievuur of de nacht afgewacht moeten worden. Het is niet de bedoeling den geheelen infanterieaanval hier verder uit te werken en ook niet noodig. Het groote belang van mitrailleurs is voldoende aangetoond en het verdere verloop laat zich licht begrijpen. Op stormafstand wordt de hoogste krachtsinspanning gevorderd en 1. mijnwerpers ondersteunen den aanval, lichte mi trailleurs in voorste linie geven hun hoogste vuurkracht, de zware moeten zoo eenigszins mogelijk ook tijdens den storm kunnen doorvuren. „Ein langes gegenseitiges Ringen auf Sturmentfernung urn die Feuerüberlegenheit ist angesichts der vernichtenden Feurwir- kung eine Seltenheit". De keuze van het moment voor den storm wordt bepaald door de waarneming van de uitwerking van het eigen artillerievuur en van de mijnwerpers, speciaal tegen mitr. en vooral tegen flankeerende (den aanvaller dus enfileerende) opstellingen daarvan. Handgranaatwerpers vooropZij vormen met een ongeveer even groot getal tirailleurs de eerste golf. Volgende golven op ongeveer 50 pas, versterkt door 1. mitr. Als de storm mislukt, lezen wij aan het slot van dit hoofdstuk, beteekent terugkeer tot het uitgangspunt, meestal vernietiging. leder man, elke groep, elke afdeeling moet stelling nemen en zich vastzetten op de bereikte plaats en opnieuw het vuur openen. De eigen artillerie en de mijnenwerpers en granaatwerpers, die op het oogenblik van den storm hun vuur zijwaarts van en achter het aanvalspunt hebben verlegd, moeten zonder tijdverlies met dezelfde hevigheid den storm opnieuw voorbereiden. Zelden zal de neergeworpen afdeeling uit eigen kracht een nieuwen storm kunnen wagen, nieuwe krachten moeten daartoe aangevoerd worden. Omtrent de verdediging alleen dit: „Auf weites Schuszfeld kann 945

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 39