der Verteidiger (in den bewegingsoorlog) verzichten, besonders wenn auf den Angreifer von seitwarts her durch Feuer gewirkt kann worden". Over voorgeschoven stellingen worden de oude gezichtspunten in al hun tegenstrijdigheden herhaald. Tenzij enkel tijdwinst in de bedoeling licht of misleiding, moet ook de verdediger zich in de diepte échelonneeren. Mitr. opstellingen vooral flankeerend. Wielrijders hebben zeer goed werk geleverd bij de strategische vervolging in Rumenië in 1916, bij de versluiering van den terug tocht op de Siegfriedstelling in 1917, de vervolging in Italië inden herfst 1917 en de snelle verovering van Estland in 1918. De grond regel, welke het vervullen hunner opdrachten beheerscht, is na afloop weder zoo spoedig mogelijk beschikbaar te zijn. Sterkte eener wielrijderscompagnie rond 120 man en 4 1. mitr. Uitrusting met opvouwbaar rijwiel en karabijn. In het gevecht komt het zelden tot het dragen der rijwielen. Als voordeel van dit rijwiel lezen we echter, dat de commandant zich niet om het ophalen of bewaken van achtergelaten rijwielen behoeft te bekommeren en dat hij daardoor belangrijk sterker in het gevecht komt en de comp. dadelijk weer bewegelijk is. Een bataljon heeft 5—6 comp. en een z.w. mitr.-Cie met 12 mitr. en munitie op 3 vrachtauto's, enz. Marschlengte van het geheele bataljon ruim 2 K.M. Samenwerken met pantserauto's, die even snel voor- als achteruit rijden. Onder de 16 punten, die de speciale opdrachten voor wielrijders opsommen, komt niets voor over zelfstandig verrichten van belang rijke verkenningen. Wel het geven van steun aan verkennende Cavalerie. Groote cavalerie-afdeelingen zullen hun opdracht - en zulks in tegenstelling met vroegere opvattingen-meest door het gevecht te voet moeten volvoeren. In 1914 bezat de Cav. daartoe niet de vereischte vuurkracht. Hiervoor zijn noodig mitr. en wielrijders, jagerbataljons met zware mitr. en auto's. Rijdende artillerie, lichte veldhouwitsers, pioniers en soms zware artillerie, benevens ponton- materieel. Luchtverkenning en Cav. verkenning vullen elkaar aan. Voor een verkennend escadron a 4 secties met een sterkte van 147 ruiters en 4 mitr. wordt een max. strookbreedte van 20 K. M. genoemd. „Auftrage: kurz, klar und bestimmt". „Die hochste Bedeutung der Kavallerie liegt in der Aufklarungs- 946

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 40