Uit de uoorgesteide aanmilliiigsbe- grooting Door 1921. Kosten verbonden aan de uitbreiding van de vastgestelde Lucht vaartafdeeling 1,141,000 Het wordt wenschelijk geacht de vliegafdeeling, voortaan te noe men Luchtvaartaideeling, in de vaste Iegersamenstelling op te nemen. De bestaande tijdelijke sterkte van genoemde afdeeling was gegrond op voorstellen, welke slechts rekening hielden met het allereerste stadium van ontwikkeling van den vliegdienst h.t.l. Het behoeft geen betoog, dat deze sterkte, wil de afdeeling de diensten kunnen bewijzen, welke van haar in tijd van oorlog zullen moeten worden gevergd, aanzienlijk behoort te worden uitgebreid. In 't kort zij medegedeeld, dat de luchtvaartaf deeling volgens dit voorstel zal bestaan uit: een staf, een vliegdienst, een phototechnischen dienst, een radiografischen tevens meteorologischen dienst, een transpoortdienst, een werkliedencompagnie en een technischen dienst; de vliegdienst wordt onderverdeeld in: een staf, twee vliegtuiggroepen, elk bestaande uit 3 escadrilles van 6 vlieg tuigen (waarvan bij elke groep 1 escadrille vliegtuigjagers en bij één der groepen 1 escadrille artillerie-verkenners een vliegschool en een waarnemersschool. terwijl de technische dienst zal bestaan uit: een afdeeling proefnemingen, een herstellingsinrichting, een magazijnsdienst en een technisch kantoor. Het ligt geenszins in de bedoeling, dat de luchtvaartafdeeling reeds dadelijk de sterkte zal hebben als thans voorgestelddit zoude zelfs niet mogelijk zijn, daar een groot deel van het personeel geleidelijk aan moet worden opgeleid, terwijl het materieel moet worden aange schaft, naarmate de behoefte daaraan zich doet gevoelen en de noo- dige gebouwen en werkplaatsen zijn opgericht. Aan dezen maatregel iswanneer hij geheel is doorgevoerd een verhooging van de jaarlijksche uitgaven verbonden van f 1.'740.000 Voor 1921 is dit bedrag belangrijk minder, n 1. ±f 1.141.000, terwijl eerstgenoemd bedrag eerst geleidelijk aan zal worden bereikt. 956

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 50