Ie. tot verhooging van de onmiddellijk na het behalen van het getuigschrijft voor architect toe te kennen akte-toelage voor opzichters van f 25 tot f 50: 2e. tot verhooging van de aanvangswedde der architecten van f 475 tot f 500 met behoud van de aan de betrekking verbonden weddeverhoogingen van f 100 's maands elk: 3e. tot bevordering tot architect op een aanvangswedde f 500 van opzichters, die in het bezit zijn van het getuigschrift voor architect en ook overigens voor den rang van architect geschikt zijn, na vijftien jaar dienst als opzichter. In de memorie van antwoord op het afdeelings-verslag van den Volksraad is reeds toegezegd, dat zou worden overwogen, of de daarbij voorgestelde maatregel ook toepassing zal dienen te vinden voor opzichters der genie. De overweging van deze aangelegenheid heeft tot de slotsom geleid, dat het billijk moet worden geacht, de maatregelen, voorgesteld als boven-bedoeld, gerekend van 1 Januari 1921 ook voor architecten en opzichters der genie in te voeren. De meerdere uitgaven, welke van de gedachte voorziening het gevolg zullen zijn, worden voor 1921 geraamd op f 4.2C0. Nieuwe indeeling van het kampement te Lahat: Dit kampement moet dringend volgens de tegenwoordige logieseischen worden verbouwd; het zal eene nieuwe indeeling verkrijgen, waarbij tevens gerekend wordt op toekomstige legering van Europeesche miliciens (in afwachting van dit logies zullen laatstbedoelden te Buitenzorg worden geoefend). De eerste termijn van de globaal op /430.0CO (-1- f 20.000) geraamde kosten bedraagt f 150.000 -|- f 10.000). Bouw van logies voor militieplichtigen te MedanTen einde tegen het tijdstip van opkomst (Maart 1922) van de eerste lichting over het logies voor een 100-tal Europeesche militieplichtingen uit de ge westen Atjeh en Sumatra's Oostkust te kunnen beschikken, zijn bijbouwingen te Medan in den loop van het jaar 1921 noodig tot een bedrag van f 190.000 -|- f 10.000). Bouw van een nieuw kampement voor het 8ste bataljon infanterie te Malang, benevens bestemming van het bestaande kampement voor andere doeleinden. De voorgestelde nieuwbouw is gegrond op de omstandigheid, dat het bestaande kampement niet meer aan de tegenwoordig eischen voor de legering van een veld-bataljon infanterie voldoet en niet met geringe bedragen daartoe geschikt is te maken; het kampement zal zich echter wel leenen voor eene indeeling en verdere benutting als kaderschool en als magazijnen. De kaderschool te Magelang (zich bevindende in het kampement voor het 7de bataljon), alwaar ruimte te kort is en bijbouwingen niet meer mogelijk zijn, zal dan t. g. t. naar Malang kunnen worden verplaatst. 959

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 53