Ten einde met het werk zoo spoedig mogelijk een aanvang te kunnen maken, wordt een deel der bouwkosten (waarvan het totaal nog niet geraamd is kunnen worden) als eerste termijn opgebracht, t.w. f 120.000. -j- 15.000). „Verplegend personeel militaire hospitalen." Niettegenstaande de eerst kort geleden tot stand gekomen verbete ring van de inkomsten van directrices, hoofdverpleegsters en zieken verpleegsters (ziekenverplegers) 1 klasse, is het groote verloop on der dit personeel niet afdoende kunnen worden gestuit en moet dit in de eerste plaats worden geweten aan de nog altijd onvoldoende betaling, zooals de practijk uitwijst. Dientengevolgde is tot het ontwerpen eener nieuwe bezoldigings regeling overgegaan, waarbij als beginsel is aangenomen, dat de nieuwe bezoldiging op zoodanig bedrag moet worden gesteld, dat zij ongeveer gelijk zal zijn aan de tegenwoordige bezoldiging, ver meerderd met den duurtetoeslag en het thans genoten vivresgeld. Na het totstandkomen van de algemeene wedde-herziening zal deze bezoldigingsregeling voor zoover noodig daarmede in over eenstemming zijn te brengen. De wedden zullen als volgt zijn te regelen: a. voor de directrices een aanvangsbezoldiging van f 550 per maand met twee driejaarlijksche verhoogingen van f 50 's maands tot een eindbezoldiging van f 650 per maand: b. voor de hoofdverpleegsters een aanvangsbezoldiging van f 450 per maand met twee driejaarlijksche verhoogingen van f 25 's maands tot een eindbezoldiging van f 500 per maand; c. voor de zieken-verpleegsters izieken-verplegers) 1 ste klasse een aanvangs-bezoldiging van f 300 per maand met een driejaar lijksche verhooging van f 50 's maands en daarna twee driejaar lijksche verhoogingen van f 25 's maands tot een eindbezoldiging van f 400 per maand; d voor de ziekenverpleegsters 2 de klasse een aanvangs-bezol diging van f 225 per maand met twee driejaarlijksche verhoogingen van f 25 's maands tot een eindbezoldiging van f 275 per maand. Waar daartoe gelegenheid bestaat, wordt behalve huisvesting ook verlichting en bediening en desgewenscht bovendien nog voe ding van landswege verschaft. Voor huisvesting, verlichting en bediening van landswege wordt 15 pCt van de bruto-bezoldiging gekort. Voeding van landswege d. w. z. de in de hospitaalkeuken be reide voeding voor lijders der afdeeling la—kan worden verstrekt, indien de zusters daartoe zelf het verzoek doen. Daarvoor moet dan door allen worden betaald f 45 per volle maand (thans f 30). Voor het verplegend personeel, dat bij de inwerkingtreding van de bovengeschetste bezoldigingsregeling reeds in dienst was, telt de tijd in de overeenkomstige betrekking onder de oude regeling doorgebracht mede voor eene hoogere bezoldiging dan de aanvangs bezoldiging der nieuwe regeling. 960

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 54