Voor het verplegend personeel, dat op of na de inwerkingtreding van de nieuwe regeling in dienst treedt, wordt de tijd in verple- gingsbetrekkingen buiten de keerkringen doorgebracht voor de helft in rekening gebracht. De meerdere kosten aan de bovenstaande regeling verbonden, worden geraamd op f 29.000. Het voornemen is, deze maatregelen met ingang van Januari 1921 in werking te doen treden. „Zwemonderricht militairen:" Een bedrag is uitge trokken in verband met de indienststelling van onderwijzers en hulponderwijzers in het zwemmen. Ter zake is bereids eene tijdelijke voorziening getroffen. „Krijgsgeschiedkundige afdeelin g."—In verband met den grooten omvang der werkzaamheden, aan de krijgsgeschiedkun dige afdeeling van den generalen staf opgedragen, wordt het nood zakelijk geacht den directeur een adjunct toe te voegen, opdat binnen afzienbaren tijd tastbare resultaten zullen kunnen worden verkregen ten behoeve van de beoefenaars der Nederlandsch Indi sche krijgsgeschiedenis Reeds bij de voorstellen tot oprichting van die afdeeling werd toevoeging van meerder personeel in uitzicht gesteld. Door de indienstelling van dezen adjunct-directeur zal steeds een persoon beschikbaar zijn, die eventueel den directeur kan vervan gen ter voorkoming van stagnatie in de werkzaamheden of wij ziging in de beginselen, bij de gevolgde werkwijze aangenomen, en zal een eind komen aan de geregeld terugkeerende langdurige afwezigheid van den directeur van zijn standplaats Bandoeng. Aan den adjunct, wien Weltevreden als standplaats zal worden aangewezen, zullen dan n.l. kunnen worden opgedragen de krijgs geschiedkundige nasporingen in de te Weltevreden en Buitenzorg aanwezige, voor het doel zeer belangrijke archieven, hand aan hand met die van den directeur in de militaire archieven te Bandoeng. Het ligt in de bedoeling, den adjunct-directeur te Weltevreden één militair schrijver toe te voegen. Aan dezen maatregel is eene meerdere jaarlijksche uitgave ver bonden van f 10.700, terwijl voor het jaar 1921 zal zijn te reke nen op een bedrag van f 5,350. 961

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 55