Tot groote verbazing van Kraut werd Mkapira na een paar dagen door den Engelschen ontruimd; Kraut wist toen nog niet, dat dit was geschied onder den druk van de Westtroepen. NORTHEY nam de Rhodesiërs uit Mkapira terug en verplaatste den lOden November het Europeesche gedeelte van de British South African Police per auto naar Malangali, dat den 8sten door Wahle was ingesloten. Wahle had Wintgens van Gominji over Bueni naar Malangali vooruitgezonden en vervolgens naar Lupembe. De colonne van Langenn-Steinkeller, die nog niet terecht was, had het ongeluk gehad om in een hinderlaag te vallen bij een rivier overgang in de buurt van Iringa, waarbij hij verliezen kreeg. Zijn aanval op Iringa had evenmin succes, zoodat hij naar het Zuiden aftrok en de verbinding met Wahle weer wist op te nemen. Luitenant Huebener .was ook nog niet terecht. Generaal Wahle stootte bij Malangali op een sterk bevestigde post, die door drie compagnieën gedurende twee dagen zonder succes werd bestormd. Aangezien het moment genaderd was, dat Wahle zich volgens afspraak met Wintgens zou vereenigen, ten einde Lupembe aan te vallen en hier door te breken, marcheerde Wahle verder en liet voor Malangali de 26ste veldcompagnie achter onder Luitenant Zingel. Den 12den November werd ZiNGEL aangegrepen door het 2de bat. „South African Rifles" onder Kapitein Marriott en werd de 26ste compagnie geheel uit elkaar geslagen. Een groot gedeelte van de vluchtende Askaris wist twee dagmarschen ten zuiden van Madibira aan te sluiten bij de naar Malangali oprukkende colonne Huebener. Luitenant Huebener vroeg om inlichtingen, waar Generaal Wahle zich bevond. Uit den aard der zaak wist de Askari niet, welke Wahle's plannen waren en in plaats van, zooals gelast was, naar of over Malangali naar Lupembe te mar- cheeren, veranderde Huebener zijn marschrichting naar het Westen. Wahle was ook eerst naar het westen gemarcheerd, doch slechts voor een geringen afstand om daarna via het zuiden naar Lupembe te gaan. Wellicht, dat de Askari aan Huebener slechts mededeeling deed, dat Wahle naar het westen was vertrokken. !n elk geval belette de uiteenloopende marschrichting Huebener om zich bij Wahle te voegen. Hij arriveerde tegen het einde van November bij Ilembule; hier werd Huebener door sterke vijandelijke afdeelingen aangevallen en ingesloten (24 November). Na een dapperen tegenstand werd hij genoopt te capituleeren (26 Novem- 1212

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 126