verbinding met Wahle en toen dat niet gelukte, ging hij terug naar Ssongea om aldaar den Engelschen zoo veel mogelijk afbreuk te doen. Plotseling kreeg hij verbinding met Wahle en den last om den weg Ssongea-Tunduru te bewaken en de noodige verkenningen te doen omtrent de wegen en de verpleging bij de Rovuma, de aanwezige overgangspunten, enz. Tenslotte sloot Winzer zich aan bij de colonne VON Steumer, die, zooals wij later zullen zien, naar Portugeesch- Oost-Afrika werd gedirigeerd. Kapt. Lincke werd nu met twee com pagnieën naar 't zuiden gezonden ter vervanging van deafdeeling- Grawert. Eveneens vermeldde ik reeds, dat de afdeelingen Kraut en Wintgens naar de Rovuma werden gezonden uit verplegings- overwègingen, en dat Wintgens van uit Gumbiro naar het westen trok. De lotgevallen van de colonne-WiNTGENS zal ik later nog behandelen. Majoor Kraut had Tunduru weten te bereiken, nadat hij een Por- tugeesche post Mitomoni aan de Ruvuma had weten te overvallen. Twee zijner compagnieën bleven te Tunduru achter, drie andere sloten zich bij Lindi bij Kapt.-ter-zee Looff aan. Na den terugtocht van de Rufidji ontstond als van zelf het Kilwa-front en later het Lindi-front. Helaas laat de Engelsche literatuur mij thans in de steek, zoodat ik mijne gegevens moet putten uit Duitsche, later ook uit Belgische bronnen. Het Kilwa-front werd gevormd door de afdeelingen-GOERlNG (4 compagnieën en twee Portugeesche 7.5 cM -bergkanonnen), de afdeeling-VON Liebermann (3 compagnieën) en de af deeling Koehl (3 compagnieën), die opgesteld waren ten zuiden van de Matandu- rivier. Het Lindifront werd gevormd door de afdeeling-LOOFF, waarbij majoor Kraut met 3 compagnieën aangesloten was. De actie op het Kilwa-front was tot begin Juni lam gelegd door de vele regens. Liebermann werd einde Mei door 8 Engelsche compagnieën aangegrepen, doch wist zich te handhaven met 2 compagnieën (11de en 17de veldcomp.). lntusschen had Generaal Hoskins het bevel overgedragen aan Generaal Van Deventer. Deze bereidde een groot offensief voor van uit Kilwa en Lindi. Daartoe werd Lindi aanzienlijk versterkt en de Generaal O'Grady met het bevel daarover belast. Eenige aanvallen op Kapt.-ter-zee Looff werden afgeslagen, Lindi werden zelf nauw ingesloten door de afdeeling Looff. lntusschen was hij versterkt door Kapt. Rothe met 3 compagnieën. Toen de toestand bij Lindi echter ernstig begon te worden, nam von Lettow 1227

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 141