vijf compagnieën van het Kilwa-front weg en concentreerde twaalf compagnieën in Nahungu. Tevens werd Generaal Wahle het bevel over het Lindi-front opgedragen, terwijl in Mahenge het bevel overging op Kapt. Tafel. Liebermann commandeerde met 5 com pagnieën het Kilwa-front. Generaal Wahle moest voor de Engelschen wijken en trok terug langs de Lukuledi. In verband hiermede verplaatste Lettow zich met 4 compagnieën van Nahungu naar het Lutende-plateau, omdat hij van oordeel was, dat Generaal O'Grady zijn noordelijken vleugel onvoldoende had beschermd. Lettow kwam den 29sten Juni ter plaatse aan en vereenigde zich met de companie-vON Chappuis. Vijandelijke patrouilles werden reeds gesignaleerd en den 3Csten Juni kwam het tot een treffen. Lettow beschikte over de 3de, 4de, 9de, 13de, 30ste veldcomp., ter sterkte van 81 Europeanen en 530 Askari's met 11 mitrailleurs en twee bergkanonnen; de vijand bestond uit eenige Indische en eenige Askari-compagnieën. Deze werd met zware verliezen terug geworpen, vele dooden, geweren, mitrailleurs en munitie achterlatende. Lettow bleef nog eenige weken aan dit front, terwijl de compagnie- von Chappuis ter versterking naar de afdeeling-WAHLE werd gedirigeerd. Op dit front trad nu een stilstand in, maar aan het Kilwa-front drongen de Engelschen op. Begin Juli zette Van Deventer het offensief in met drie brigades. Von Liebermann was intusschen versterkt tot 9 compagnieën. Den 6den Juli moest hij bij Unindi een aanval van één brigade doorstaan en sloeg dien af, terwijl hij den 7den Juli bij Mschakama wederom den vijand wist te weerstaan. Toch was de vijand niet voor goed teruggeslagen en het werd dus noodig om hulp te ver- leenen. Lettow ijlde- daarheen met 4 compagnieën en de beide bergkanonnen. Hij voorzag wederom een schoone gelegenheid om den vijand een gevoelige klap toe te dienen. Lettow ging vooruit om zich op de hoogte te stellen van den toestand in den tijd, dat zijn troepen moesten oprukken. Deze troepen kwamen echter niet meer bij tijds en Von Liebermann werd aangevallen door het 7de en 8ste bat. Zuid-Afr. Inf., twee bataljons K. A. R's, het 20ste en 40ste bat. Pathans, 33ste en 6lste bat. Punjabis, Gold-coast-Regt, 6 kanonnen en 4a6 mijnwerpers. De Duitschers waren sterk 95 Eu ropeanen, 850 Askari's, 15 mitrailleurs en twee 7 cM.-kanonnen. Het gevecht bij Narungombe is een van de gevoeligste nederlagen geweest, welke de Engelschen in D. O. A. hebben geleden. Uit mu nitiegebrek was Liebermann teruggegaan op Mihambia. De hoeveel- 1228

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 142