veronderstelling werd bewaarheid. Dagen achtereen liepen de aan vallen dood op de frontopstelling, zoodat ten slotte de Lindi-divi- sie hare pogingen opgaf. Lettow beschikte over 19 compagnieën ter sterke van ruim 1500 man, voorts de 1ste, 2de en 4de batterij, een 10.5 cM.-houwitser, twee 7.5 cM.-kanonnen, een 10.5 cM.-scheepskanon, een 7 cM.-en een 4.7.cM. kanon. De Engelschen: 25ste bat. Royal Fuseleers, 29ste en 31ste bat. Punjabis, twee bataljons der Nigeria-Brigade, 1ste en 3de bat K. A. R. 's, Goldcoast Regttwee houwitsers, 4 veldkanonnen, twee bergkanonnen, vele mijnenwerpers. Duitsche verliezen: 18 Europeanen, en 11 dragers gesneuveld; 57 Eur., 363 Askari's, 71 dragers gewond; 1 Eur. en 6 Askari's vermist. Deze verliezen waren, de sterkte der Duitschers in aanmerking genomen, zwaar, vooral, omdat zij niet meer konden aangevuld. De Engelsche Kilwa-troepen hadden hun opmarsch voortgezet en Ruponda bezet, terwijl zij den 18den October Majoor Kraut met zijn drie compagieën aangrepen bij Lukuledi Ik moet thans nogmaals verwijzen naar de „Verpleging", omdat de gebeurtenissen op dit tooneel daarmede in nauw verband staan. Over de gebeur tenissen kan ik verder kort zijn. Kraut trok terug op de etappeposten Chiwata en Chigugu. Den 19den October moest Lettow afzien van eene vervolging der Lindi- divisie doch trok met zes compagnieën en twee kanonnen naar Lukuledi, alwaar hij den 20sten, op twee uur daarvan verwijderd, halt maakte. Lukuledi bleek bezet door circa 6 compagnieën van het Goldcoast-Regt. Bij het daglicht van 21 October viel Von Lettow Lukuledi aan. Kraut, die aangetrokken was, overviel ten noorden van het plaatsje het bivak van het 25e Indische Cavalerie-regiment, dat gereed stond voor den marsch naar Massisi. Een slachting werd aangericht onder de paarden, vooral de bespanningen. De afdeeling von Lettow greep Lukuledi aan, maar slaagde er niet in den vijand van hier uit te verdrijven. Toch ging de Engel sche afdeeling uit Lukuledi terug, vermoedelijk, doordat de colonne- Tafel uit Mahenge in deze streken aankwam en men dus vreesde voor zijn verbindingen. De Lindi-divisie drong thans Generaal Wahle hoe langer hoe meer terug langs de Lukuledi-rivirer en bevond zich reeds tegen Ndanda, Lettow had zich geconcentreerd bij Chiwata, waar hij belangrijke voorraden had opgestapeld, die hij wilde beschermen. 1232

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 146