De bezetting bestaande uit een bereden sectie van het Goudkust- Reg. en een halve compagnie infanterie voelde zich toen reeds minder aangenaam, vooral toen de buitgemaakte mijnwerper en een kanon de postie begonnen te beschieten De bezetting trachtte zich door te slaan, maar dit mislukte: de berg werd stormender hand genomen. Engelsche verliezen: gedood achtergelaten: 1 Europeaan, 55 As kari's; gevangen genomen 8 Engelschen, 71 Askari's en 165 dragers Buit: 1 mijnwerper, 2 automatische geweren, 87 geweren en 10000 patronen. Duitsche verliezen: 1 officier, 5 Askari's gedood, gewond 2 Duit- schers en 5 Askari's. VON Lettow marcheerde door-, eerst naar Pekera, toen naar Chalau (28 Juli). Hier hield hij een rust van circa 10 dagen, welke tijd benut werd voor de recruteering van 400 Askari's uit de mi trailleur- en andere dragers. Intusschen waren de Engelschen Lettow weer lastig gaan vallen, zelfs Generaal Van Deventer was naar Port. O. A. overgekomen om de actie voor de bereiden. Den lOden Augustus 's avonds verschenen Engelsche patrouilles op korten afstand voor Lettow's voorposten. Hij begreep, dat hij hier concentrisch zou worden aangevallen en wellicht omsingeld, zoodat hij in den nacht van 10 op 11 Augustus naar het zuiden naar Metil en van hier naar het westen uitweek. Te lli aangekomen, overrompelde hij een Engelsche telegraaf- post en kwam daar te weten, dat zich in Numarroe en Regone groote depot's met vivres bevonden en dat de vijand blijkbaar weer te weten was gekomen, waar hij zich bevond. Eenigen tijd zijn zij n. 1. Lettow's spoor bijster geweest. Het marschdoel was dus eerst Numarroe en later Regone. Den 2isten Augustus overschreed de colonne de Likungo-rivier in de richting van Numarroe. De spits stuitte weldra op een vij andelijke compagnie, die den straatweg afsloot. Lettow trok den vijand om zijn zuidelijken vleugel om, om dadelijk op de „boma" (benteng) aan te marcheeren. De colonne Goerin^ ging nog verder naar het zuiden om, ten einde de „boma" op de flank te kunnen komen Die „boma" was versterkt door loopgraven. Intusschen had het kanon het vuur op de „boma" geopend. De spits (Müller) was dicht opgedrongen. Toen de omtrekking van Goering was voltooid, viel deze de Engelsche stellingen verrassend op de flank en Numarroe werd genomen. Van den vijand gedood achtergelaten 3 Engelschen 1249

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 163