Een en ander oner militairen dienst plicht uoor Inlanders in de Fransche koloniën. (Ueruolg Dan blz 873). Tunis. BibliographicLa Tunisie, ed. off. Victor Tiquet, Campagnes d'Afrique,.—H van Kol, Het Maghreb,—Paul Leroy-Beaulieu,L'Algéne et la Tunisie, Louis Bertrand, L'Emeute de Tunis et le réveil de l'Islam Ernest Daudet, La Tunisie pendant la guerre Henri Lonn, Ce que les colonies ont fait pour ia France Illustration, 22-9 17 en 13-10-17. Aan den Bey Si Moestafa dankt Tunis de schepping van een nationaal leger; het was echter zijn zoon en opvolger Ahmed Bey, die in 1837 een naar Europeesche begrippen geregeld leger organi seerde. Dit leger werd naar Fransch model georganiseerd, waartoe Ahmed Bey een studiereis naar Frankrijk gemaakt had, bij welke gelegenheid hij door Louis Philippe zeer goed ontvangen was. De Fransche voorschriften en reglementen werden in het Arabisch ver taald, maar voor de commando's en de aanduiding der graden werd het Turksch gebruikt. De recruteering was zoo eenvoudig mogelijk. Officieren, naar het binnenland gezonden, lieten de geheele manlijke bevolking voor zich defileeren en lijfden eenvoudig de best lichamelijk geschikte jongelie den tot een gewild aantal in. De duur van den dienst was onbegrensdeen ingelijfde werd eerst naar huis gezonden, als hij voor den dienst onbruikbaar geworden was. Ahmed-Bey stond echter een afkoop toe. Ieder persoon, aan gewezen om te worden ingelijfd, kon door een zekere som te storten, in dienst gesteld worden bij een der beide zgn. „regimenten der gerem- placeerden." Daar deed hij elk jaar een maand dienst tot zijne definitie ve afvoering als ongeschikt. Deze zg. geremplaceerden maakten, daar ze niet in mindering kwamen van de sterkte der lichtingen, een goede reserve uit. Het leger bestond uit 10.000 man geregelde troepen; n. 1. 7 regimenten infanterie, 2 regimenten artillerie, 1 regiment cavalerie. 1023

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 21