De „Silhoutetten van ons ander Leger", aangevangen lndeAug.- afl., worden vervolgd in een artikel over het oefenjaar. Eerste-Luitenant-Paardenarts van Driest deelt interessante er varingen uit de mobilisatie op paardengebied mede. Kapitein Prey behandelt de "Instruction provisoire du 4 avril sur le combat des petites unités". Hieruit blijkt, dat men in Frank rijk tegenwoordig tot de bewapening der infanterie rekent het geweer of de karabijn met bajonet, de handgranaten, de geweer granaten, de geweermitrailleurs, de zware mitrailleurs, het lichte infanteriekanon, den infanteriemortier, de vlammenspuiten en de aan- valswagens. Alle soldaten moeten kunnen werpen met handgranaten. Ten slotte gegevens betreffende vreemde legers en de gewone rubrieken. Artllleristisch Tijdschrift No 9. Sept 1920. Luit. - Kolonel Bomert bespreekt het leiden van artillerievuur uit ver van de batterij gelegen punten. Luit.-Kolonel Feber bespreekt naar aanleiding van het artikel van Prof. DE Josselin DE JONG in de Aprilaflevering de techniek bij het wapen der artillerie Hij is het eens met de denkbeelden van dezen schrijver, doch bestrijdt de waarde van de voorbeelden, welke Prof. de Josselin de Jong tot staving van zijn betoog heeft aangehaald. Ir. Oosterbaan geeft aan, hoe bij de bij het schieten op vliegtuigen te pas komende berekeningen de beweging van het vliegtuig ten opzichte van het projectiel ware op te heffen. Majoor Sluys geeft een belangwekkend overzicht van Luden- DORFF's „Meine Kriegserinnerungen 1914—1918" Artilleristisch Tijdschrift, No. 10, Oct. 1920. Kapitein Roldanus geeft een overzicht van de inrichting van de schootstafels bij de Fransche artillerie in gebruik, waaruit blijkt, dat de Fransche artillerie het mtwerkingsvuur zeer nauwkeurig voorbereidt door correcties aan te brengen voor het verschil in hoogte tusschen batterij en doel, voor het verschil in luchtgewicht op het oogenblik van vuren en het luchtgewicht, waarvoor de schootstafel berekend is, voor den invloed van den wind, voor het verschil in gewicht tusschen de projectielen, waarmede wordt ge vuurd en het gemiddeld gewicht, waarvoor de schootstafel is berekend, voor het verschil in V van de partij buskruit, waarmede 1066

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 66