Een en ander oner militairen dienstplicht noor Inlanders in de Fransche koloniën (Ueroolg en Slot Dan blz. 1049) Senegal. Bibliographic: Andre Dussauge, L'armeénoire,- Colonel Baratier, Epopées africaines,- Lucien Hubert, L'éveil d'un monde,- Henri Lorin, Ce que les colonies ont fait pour la France,- Georges Boussenot, La France d'Outre-mer participe a la guerre. Senegal of, beter gezegd Fransch West-Afrika, is sedert 1895 gesteld onder een gouverneur-generaal en onderverdeeld in de gouvernementen Senegal, Haut-Sénégal et Niger, Dahomey, Cóte d'Ivoire. Guinée en Mauritanië, elk staande onder een lieutenant-gouverneur met rang van gouverneur. De gouvernementen zijn onderverdeeld in eercles, voor de geheele kolonie 75, met uitzondering van de cercles van Mauritanië en het Zuidergebied, die onder militair beheer staan, béstuurd door burgelijke ambtenaren met den titel van administrateur. De gesteldheid van het land zoowel als de bevolkingsdichtheid zijn zeer uiteenloopend. In de rijke streken als de Cöte d Ivoire en het Mossigebied telt men 22 tot 24 inwoners per K. M.2., in Fouta-Djallon en Macina 8 tot 10, in Segou 1 tot 5. Ook is het Fransche gezag, dat zich na de tochten van Marchand, Monteil en zoovele anderen in de negentiger jaren van de vorige eeuw over het tegenwoordig imperium heeft doen gelden, niet overal even hecht bevestigd. Volgeds den kolonel Baratier kostte de pacificatie, gevolgd op de periode der veroveringen, nog in 1908 341, in 1909 417, in 1910 534 en in de eerste maanden van 1911 alleen 138 gesneuvelden. De administrateurs beschikken, voor de handhaving van hun gezag over 10 tot 30 gardes-cercle, gewapende politie, evenals in Indo-China samengesteld uit miliciens. De miliciens worden gerecru- teerd „par voie d'appèl". Al naar de behoefte hebben de bevolkings eenheden, stammen of dorpen, jaarlijks een zeker aantal te leveren, 1165

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 67