comp. comm.rust. Ik geloof niet, dat het bij ons even erg is als daar, maar dat bij ons een comp. comm. evenmin op rozen gaat, blijkt o. a. uit het korte artikel van „Een C. Cdt." in de Sept.-afl. (blz. 783) van het I. M. T. Mavors, No. 9 Oct. 1920. Ritmeester De Waal geeft een bijdrage over de geschiedenis van den standaard van het 2de Regiment Huzaren. Het verdient opmer king, dat reeds in 1814 op tactische gronden het medevoeren van een standaard te velde afgeraden werd. Luitenant-Adjudant Van Baak behandelt de bewegingsvormen van de patrouille in de bewegingsoorlog volgens de tegenwoordige be grippen en wel naar aanleiding van een werk van den Franschen Luit.-Kolonel Engelhard. Luit.-Kolonel Van Dam van Isselt vervolgt zijn overzicht over de verdediging van België in 1914. Het in dejuli-afl. begonnen hoofd stuk over het optreden van het Belgische leger achter de Geete, den terugtocht op Antwerpen en den val van Namen wordt hier mede besloten. Kapitein De Bas beëindigt zijn opstel over mijnen- en bommen werpers en bespreekt in een ander artikel de legerorder betreffen de het verlof tot werkzoeken. Moge ons leger nog lang voor der gelijke lievigheden gespaard blijven! Ten slotte wederom de vermakelijke en tevens leerzame aantee- keningen van een „bataljonsinktvisch". Marineblad, No. 4 Aug. 1920. A. t. B. H. betoogt onder den titel „Het water rijst", dat „we het laagste water gehad hebben 't rijst alweer.", d. w. z. hij meent, dat er een verandering ten goede ten aanzien van de toekomst der ma rine te wachten is. 't Is te hopen, want de internationale verhou dingen geven weinig uitzicht op eeuwigen vrede. C. S. geeft een overzicht van onze maritieme weermiddelen van vijftig jaar geleden, toen de Fransch-Duitsche oorlog uitbrak. Voor het overige bevat het Marineblad van 28 Aug. artikelen van zuiver maritiemen- technischen aard. Het brengt echter ook een verslag van de vergadering der Marinevereeniging van 18 Mei, waar in Prof. Franqois een voordracht hield over de onderzeeboot en het volkenrecht. Marineblad, No. 4, 20 Oct. 1920. Naar aanleiding van de beschouwingen van den Luitenant-ter-zee Van Reede over onderzeebooten in de 3de afl. behandelt Luitenant- 1069

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 69