De recruten kunnen de eerste maanden worden vereenigd in „unités destruction", welke van het noodige personeel voorzien behooren te zijn. Besproken wordt de quaestie, of de man steeds bij zijn groep moet blijven. Het reglement heeft bepaald, dat alle menschen van eenzelfde compagnie elkaar moeten kennen „et doivent être inter- changealles sans aucun inconvénient". Een andere beginsel dus dan bij ons. Ook de opleiding van het kader komt in het artikel, dat nog vervolgd wordt, ter sprake. Verder een arktikel over „1' instruction de 1' Infanterie". De schrijver acht de opleiding nogal eenvoudig en den benoodigden tijd niet groot, geheel anders is het z.i. met de opleiding van het kader. Lezens waard is zijne beschouwing over de waarde en het gebruik van reglementen. Ook wordt het nieuwe reglement behandeld en vooral geroemd: de mogelijkheid „d'employer chaque instructeur aux mieux de sa capacité propre", de instelling van „unités d' in struction", van korporaals- en onderotficiersklassen en de eisch, dat elke soldaat (der infanterie) eerst tot infanterist moet worden gevormd en eerst daarna opgeleid wordt voor bediening van eenig hulp middel van dat wapen. Hoofdzaak voor instructeur noemt schrijver terecht: „de transformer „les recrues en une infanterie digne de vaincre, cest-a-dire une „infanterie animée du plus pur esprit offensif, trés aptea 1'attaque, „ardente, tenace et agressive dans la défense et pénétrée d'üne irré- „vocable volonté de vaincre. „Inspirer la volonté de vaincre et en enseigner les moyens, tels „sont les deux objectifs essentiels que Ie réglément assigne a nos „efforts d' instructeurs et d'éducateurs militaires." Individueele opleiding is uiteraard voornaamste. Behandeld worden verder a Wat onderwezen dient te worden (alles wat de infanterist in het gevecht noodig kan hebben). b. „La volonté de vaincre". Hier kunnen wij niet nalaten even te citeeren, omdat men dreigt deze groote waarheid te vergeten: „L'homme est 1' instrument premier du combat. Car eet instrument a un moral" en verder: „La volonté de vaincre du soldat décide en dernier ressort de Tissue du combat. c. De onderwijsmethoden. Het artikel wordt nog vervolgd. Daarna volgt een opstel over het schieten van mitrailleurs op vliegtuigen. 1072

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 72