kern beroepskader mag hier in Indië ook wel eens onder het oog gezien worden en opgelost zijn, voordat men er o. i. aan mag denken eene Inl. militie in te voeren.) S. acht een regionale indeeling der militie niet meer noodig, nu Duitschland's kracht gebroken is, en bepleit, om meerdere redenen, eene indeeling uit alle deelen des lands (nationale indeeling). Ech ter acht hij toch een snelle mobilisatie gewenschtNaar aanleiding hiervan zij er eens de aandacht op gevestigd, dat er bij ons, op Java, al heel weinig mobilisatiehaast behoeft te zijn. Zulk een haast zou niets anders zijn dan een klakkelooze, totaal onge motiveerde navolging van Europa, waar die haast wel degèlijk op zijn plaats is Het volgende artikel behandelt de verschillende wijzigingen in de infanterie bewapening gedurende den oorlog. Daarna komt een vervolg van het artikel over de opleiding der inf. aan de hand van het nieuwe Fransche reglement. Het gaat thans over de opleiding van de groep (l'instruction collective). S. zegt het volgende over discipline: „Elle repose sur la claire „conscience que chacun a prise de la nécessité de l'entente com „plête entre tous, sur une solide confiance dans la coopération des „camarades et dans l'intelligence le courage, le caractère, l'habileté „du chef. Elle a pour expression une obéissance absolue et immédiate „en toutes circonstances. Réaliser cette discipline-la, tel est le but „de l'instruction du groupe." Het nieuwe Fr. reglement hecht blijkbaar groote waarde aan ge sloten oefeningen en acht deze wel degelijk middel tot oorlogs voorbereiding, door de opvoedende kracht, die er van uitgaat. „Plus les conditions actuelles du combat imposent la dilution de „l'infanterie., le jeu libre et large des initiatives, et plus il est impé „rieusement nécessaire de développer au maximum et d'entretenir le „sentiment de la cohésion et le reflexe de l'obéissance. Or, l'ordre „serré est un des moyens les meilleurs pour obtenir eet important „résultat." De discipline, die er door wordt ontwikkeld, is slechts in vorm anders dan die, welke het gevecht— het oorlogsdoel—eischt, in wezen is zij geheel dezelfde (celle qui tend toutes les volontés vers 1 e but com- mun et les fait obéir aux moindres umpulsionsdu commandement). S. behandelt ook het verband tusschen de individueele en de ge zamenlijke opleiding en de wijze, waarop de instructeur deze in elkaar moet doen vloeien. 1074

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 74