S. wijst op de groote moeilijkheid van toepassing van deze verras sende aanvalsmethode in bergterrein, waar deelen der inf. kans hebben door het terrein opgehouden te worden, de barrage dus moeilijk te regelen is en van rollend zal moeten overgaan in een plaatselijke (standing). De bescherming van een aanval is z. i. alleen over korte afstanden, bij gunstig terrein en tegen een minderwaardigen verdediger geheel door middel van de klok te regelen. Nietteinen moet er naar gestreefd worden en het plan zoo zorgvuldig mogelijk worden voorbereid. Geen vaste methode („the plans should be varied"); rekening is te houden met de terreinsmoeilijkheden, die de inf. zal hebben te overwinnen. Behalve de art. barrage moeten mitr, inf. vuurmonden en vlammenwerpers in actie worden gebracht. Per 15 M. front, 2 schoten per minuut, d. i. per batterij 100 M. front; 3 a 4 schoten per min. en per stuk. Voor inf. geschut eigent gedragen art. zich het beste. Journal of the Royal United Service Institution, Aug. 1920. In de eerste plaats het vervolg van het reeds in de Oct -afl. besproken artikel van Kolonel Fuller over „The application of „recent developments in mechanics and other scientific knowledge „to preparation and training for future war on land". In de tweede plaats een opstel over vliegerballons. Schr. betoogt, dat zij zoowel boven land als boven water voor de waarneming van het grootste gewicht zijn en vaak te verkiezen boven vliegtuigen wegens de betere gemeenschap met den beganen grond. De ballons kunnen ook gebruikt worden voor het ophangen van anti- vliegtuignetten (aprons of wire). Vervolgens „The siege of Maubeuge" en „The relations of Mobility and Power". Uit dit laatste artikel halen wij aan: „At the present moment, while rebuilding our army, the danger „will probably lie, with the impress of the trenches still upon us, in „allotting too high a place to Power, entailing too many and too heavy „guns, too much ammunition, too many engineer stores, and generally „too many adjuncts of natures no essential to the Moving battle. S. wil voor het begin van den oorlog vooral Mobility; Power is pas noodig, als de oorlog tot een stellingkrijg verstart; lukt daarna de doorbreking, dan is Mobility weer alles en moet alle Power, die de beweging zou hinderen, worden achtergelaten en dient de overwinnaar vooral een in vredestijd voorbereid gebruik te 1086

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 86