Ook bij nacht kan nog wel verkend worden (magnesium), Strategische verkenning kan ook van uit groote hoogte geschieden (dan een bijzondere camera te benutten). Tactische verkenning is zeer moeilijk „and in enclosed country „it is a matter of extreme difficulty to detect them (troepen). It is „almost impossible for them unless they flij low, within the reach „of Effective riflefire from the ground." Een troep kan de waarneming bemoeilijken doorstil te staan onregelmatige formaties; maskeering te zoeken, al is het nog zoo weinigin de schaduw te blijvenniet naar boven te zien. Mitr. zijn hoogst gevaarlijk voor laagvliegende vliegtuigen het moreel effect alleen al is zeer groot. Het bovenstaande moge een indruk van den rijken inhoud van dit stuk geven. „India at the cross-roads" doet vooreerst zien, dat de toestand in Britsch-Indië niet bijster rooskleurig is. Schr. bestrijdt het systeem van subsidies, welke aan de grensbewoners worden gegeven om hen rustig te houden en de grens te beveiligen. Verder worden besproken de militaire lasten, welke op het land rusten, en deze worden niet hoog geacht. Schr. betoogt dat de nationalisten nu maar eens moeten uitmaken, wat zij willenonder Engeland blijven of onafhankelijk worden. Behandeling op gelijken voet als de Dominions brengt voor Indië ongekend hooge lasten, wat uiteraard ook het geval zou zijn, als het land onafhankelijk werd. Volgens Schr. zou Engeland het verlies van Indië niet hard behoeven te betreurenhet voordeel, dat Indië oplevert zou gering zijn, vooral vergeleken met de lasten en kosten die het veroorzaakt. „Education in the Army" is een opstel, dat wij ieder, die belang stelt in het lot van den soldaat, kunnen aanbevelen. Tot slot zij nog melding gemaakt van „Some war records of the British Infantry", een volkomen gerechtvaardigd loflied op de Br. Inf. en daar bij ons (N Ihet wapen der Inf. min of meer in het gedrang is geraakt, zij het ons vergeven, dat wij steeds op hetzelfde aambeeld hamerende het volgende overnemen „And „that the work of the Br. Inf. was the outstanding feature will be „admitted," en verder: „Despite all the new and unprecedented „factors on, above and under the earth, which this war has brought into „the reckoning, despite the vastly increased importance of the work „of the art. man and the engineer, the greater dependence of troops „on the quantity and quanlity of munitons and equipment, the 1088

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 88