Dit kan o.m. hieruit blijken, dat wegens onvoldoenden toeloop van Inlandsch personeel voor den hospitaaldienst voor welk personeel als eisch is gesteld, dat dit het Latijnsch letterschrift moet kunnen lezen en schrijven - voor Inlanders de premie bij engagement voor dien dienst tijdelijk in verhoogd tot f 150. voor zesjarige verbintenis. Bij de in bewerking zijnde algeheele herziening van het kleeding- stelsel wordt met de opheffing van het rasverschil ten volle rekening gehouden, terwijl in de bij de Regeering in behandeling zijnde voorstellen tot herziening van de regeling van de voeding geen onderscheid meer is gemaakt in de voeding van den verschillende landaarden van de inheemsche troepen. Bij verwezenlijking van deze voorstellen zal dus ook ten aanzien van de kleeding en de voeding van de inheemsche troepen geen verschil meer bestaan. Overigens zij aangeteekend, dat onjuist is de opmerking, dat aan den Inlandschen militair, in tegenstelling met den Amboinees, thans geen onderkleeding verstrekt wordt. Aan e.g, worden nl. aan ondergoed verstrekt blauwe werkbroe ken, tricothemden en sokken. Betreffende de voeding van de lnlandsche militairen in de hos pitalen kan medegedeeld worden, dat reeds sedert eenigen tijd bij het departement van oorlog voorstellen in bewerking zijn om ook in dit opzicht geen verschil tusschen de landaarden te maken. De opmerking, als zoude de Inlander in het hospitaal „slechts rijst met gedroogde visch als ontbijt" krijgen, is onjuist. Voor hen bestaat in de hospitalen in gewone omstandigheden het onbijt uit: koffie met suiker, rijst met sajor en sambal en een ge zouten eendenei. 3. Officieren. Ten einde in het sedert eenige jaren bestaande, steeds aangroeiende tekort aan officieren zooveel mogelijk te voorzien, werden de vol gende maatregelen getroffen. Voorstellen zijn aanhangig gemaakt om de reserve-officieren van het Nederlandsche leger, die gedetacheerd zijn bij het leger h.t.l., in de gelegenheid te stellen bij het Indische leger over te gaan als beroepsofficier. Bij de jaarlijks in te dienen opgaven van het aantal open te stellen plaatsen aan de inrichtingen van militair onderwijs tot opleiding van tweede-luitenants wordt rekening gehouden met het bestaande tekort. 1098

Indisch Militair Tijdschrift | 1920 | | pagina 98