kregen resultaten, in de scherpschuttersgroep blijft, beloone men 's mans prestatie met een f 10. En een belooning van f 5 zou den A- schutter meer opwekken tot ijver in het benaderen der B- klasse, dan duizend schoone theoriën. Geen geld, geen Zwitsers Het gaat om de Hoofdzaak bij de inf., voornamer dan alle andere dienstverrichtingen te zamen. Door een dergelijke scherpschuttersbevordering krijgt men een goede waardeering van 's mans schietvaardigheid, beter dan blijken kan uit een onbetrouwbare scherpschuttersproef. De a/d proef te onderwerpen schutters zijn over het algemeen op den grooten dag niet normaal. Dagenlang is er op de coinp. over de proef ge sproken. Scherts en kwinkslagen gaan over en weer en de noo- dige steken onder water ontbreken niet De slachtoffers van die grappenmakerijen zullen nu eens laten zien hoe fijn zij wel schieten Men behoeft inderdaad niet verwonderd te zijn, als men bij zoo'n gelegenheid allerbedroevendste uitkomsten krijgt. Ik zag zelfs bij de vóóroefeningen A-schutters voldoen, B- en scherp schutters een treurig figuur slaan. Dat is de praktijk. Wie van de collega's bij den troep spreekt me tegen Ik dacht een kort art te gaan schrijven Maar ik merk, dat ik dan te vluchtig langs verschillende zaken zou heengaan- De lezer hebbe eenige clementie Het is voor de inf. ,,eten en drinken," dat schieten. Waartoe moet altijd voor den aanvang der schietoefening, dus ook op een windstillen morgen, de afwijking ten opzichte v/h mikpunt bepaald worden De dichtheid v/d lucht is op den eenen dag anders, dan op een anderen. Accoord Maar theorie is het, daaraan zooveel waarde toe te kennen dat hierdoor het mikpunt zou moeten worden gewijzigd. Gooi die dingen toch uit het voorschriftZij houden het vlot verloop der oefn. tegen, geven telkens aanleiding tot onaangenaamheden. En nimmer zal het verdwijnen van dit mikpuntsschieten, als er geen wind op de baan staat, gevoeld worden als een gemis- Ook zou dit niet het geval zijn, als men ertoe besluiten kon het prijsschieten uit het boekje te schrappen. Welk nut verwacht men van dit prijsschieten Op de schietvaardigheid geeft het geen kijk- Een aanmoediging om goed te leeren schieten is het maar in zeer geringe mate. Bovendien is dit schieten geheel verschillend van de overige oefeningen Afstand 275 M. Waarom niet 300? De man heeft zijn mikpunt leeren bepalen op 300 M- Om het moeilijk te maken Afstand 275 M. mikpunt midden onderkant, vizier 300 M dan valt het schot tennaastenbij in het middenkijk de verheffingstabel er maar eens op na- Dit is alles erg mooimaar de man raakt erdoor in de war resultaatgeknoei. Doel: 5 borstschijven. No. 1? No-2 Men neemt ze, ik zag ten- 16

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 16