weten of het resultaat van dit schot nu wéér een aanslag op EO M. voor de schijf zal zijn. Blijf niet een half uur achter hem staan om hem op alles en nog wat stelselmatig te becritiseeren en te bevitten. Al geeft het boekje U gelijk in alles wat gij op- of aanmerkt, bedenk, de baancomdt. heeft maar twee oogen! Pas ook op hem toe het zoo goede voorschrift: mond houden tijdens het schieten, stilte gedurende de oefening. Bewaar Uwe aanmerkingen op zijn beleid zooveel mogelijk tot na de oefening en grijp alleen in, als ge onregelmatigheden waarneemt, die de oef. teveel zouden schaden. Een geïrriteerde baancomdt. geeft slechte resultaten bij den schutter. Ook het volgende moge in dit verband dienen, een kleinigheid, een bij-oorzaak als ge het wilt: De Korps-Comdt. of een nog hoogere chef komt op het terrein. Hij wordt in de verte al gesignaleerd. „Vlug afschieten jij. toe dan, maak wat voort" want zoo dadelijk moet alles in de houding. Daar is het al, het fluitsignaal v/d oudsten kapitein. Het heele Batn. moet gepresenteerd worden, 't Gaat dus niet meer, „roffel-opstaan- geeft acht-enz." Ik zag een generaal, die het schieten inspecteeren kwam. Hij wilde niet hebben, dat de troep ,,en bloc" met het schieten ophield, b'eef tusschen twee banen wachten totdesene ginds afgeschoten was, ging dan naar den baancomdt, die zijn baan presenteerde en daarna weer kalm met de oefening door ging- „Je merkt ,niet, dat er een hooge op het terrein is, „zei op gelucht een sergeant. Wel, het kost maar een paar woorden en het staat in het voorschrift Tweede oorzaak van het s1echte schieten Het Lesje De voorstelling, die ik U beloofde, oningewijden „Wongsodimedjo -allekemenne setainboek nommor toedjoe satoe lima anem delapan - ini hari saja moesti pasang oepening toe djoe - kelas a" - pauze man bezint zich- De baancomdt„Ajo, apa lagi stilte „ajo nou, man" „ringsekep nommor tiga" - in godsnaam .dan maar, 't hoeft wel niet, maar zoo komt hij er misschien „apa lagi „Lima pelor, satoe sekot satoe sekot" pauze „antara berapa Het slachtoffer„tiga ratoes mèter anem seconde satoe sekot." „Man, sta nou niet te leuteren sikap apa?" „Lehhen, prei han, tida pake sandaran" stilte de baancomdt„Kapan dapet premie volgehouden stilte de baancomdt: ,,Ajo, kapan dapet premie?" De man, bingoeng door al dat hersenwerk„Loepa san." 18

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 18