Enkele manschappen zijn speciaal bestemd voor de bediening v.d. gew. mitr., eenige andere voeren gew.- en handgranaten mede, de overige zijn de oude infanteristen. De afd. vormt echter een ondeelbaar geheel, waarvan ieder man in staat dient te zijn elke taak, die zich in de groep voordoet, te vervullen. Voor zooverre van een indiv. schietwapen voorzien, is het ge weer hiervoor niet meer aangewezen, omdat het zwaarder dan noodig ismet een karabijn kan alleszins worden volstaan. Wat toch is het geval De geschiktheid v/h gpweer voor loonend vuur op groote en grootere middelbare afstanden is voor den aanvaller feitelijk altijd overbodig en dus ballast geweest, niet alzoo voor den verdediger vroeger. Doch thans in ook dit laatste anders geworden. Het stelling nemen in, kort vöör, of kort achter de randen van schootsvelden, die zulk een vuur zouden toelaten, is onder het hevige moderne art. vuur v|d aanvaller voor verdedigende inf. liniën nagenoeg een onmogelijkheid geworden bovendien is de vuurtaak in hoofdzaak overgegaan op de mitrs., het indiv. schiet wapen heeft in beteekenis verloren. Dit alles maakt het mogelijk en wenschelijk het geweer door de lichtere karabijn te vervangen. Deze moet dan van een lange bajonet worden voorzien, dan wel naast de karabijn moet de kle wang worden ingevoerd en dit lijkt voor ons leger wel aangewezen. Een zeker aantal van bovenbedoelde groepen, brigades te noe men, dient te worden vereenigd tot eene Compie, welke in hare gevechtssterkte nog een groepje manschappen behoort te bezitten, bestemd om den comdt. terzijde te staan, zooals seiners, telefn, ordonnansen. Drie- of vierdeeling altijd aangewezen zijnde, zou de Comp. kunnen bestaan uit 3 sectiën a 4 brigades, dan wel 3 a 4 of 4 a 3. Het meest wenschelijk dunkt ons te rekenen op een gevechts sterkte van 9 brs. -j- 1 zgn. Cogroep, zulks om de taak v.d. C. Cdt. niet al te omvangrijk te maken. Om die reden komt het ook onge- wenscht voor, bovendien nog een aparte afdg. g. mitrs. toe te voegen. De Comp. krijgt alzoo een totale gevechtssterkte van 9 X 15 -f- 1 van b.v. 8 man 143 man. Rekent men nu nog op eenige non-combattanten, dan komt men tot eene totaal sterkte van rond 150 man. Als br. comdtn. treden op sergeanten le. kl., als sectiecomdtn., 1 luit., 1 onderl. en 1 sergt.-majoor. Wordt een br. te zwak, of valt van een br. de g. mitr. uit, dan worden de manschappen over de overige brigades verdeeld of twee brigades samengevoegd. We komen nu tot het naast hoogere verband, het Bataljon en dan doet zich de vraag voor, of het samengesteld uit 3 a 4 com pagnieën, zooals hierboven beschreven, voldoende gevechtskracht 24

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 24