bezit, dan wel het noodzakelijk is, bovendien hieraan nog een quantum vuurkracht toe te voegen, 't zij in den vorm van een afdg. g. mitrs., 't zij van een aantal zw. mitrs., dan wel, of bovendien, van eenig inf. geschut. Heeft voor het vervullen v|d gevechtstaak het Baton, aan een of meer dezer soorten vuurkracht als regel behoefte, dan zal het eisch zijn, het noodige organiek b|h Baton, in te deelen. De Franschen vermeenen blijkbaar van wèl; in '18 toch werden daarbij o.m. ingedeeld 10 zw. mitrs., een kanon v. 3.7 en een mortier. Nu komt door permanent zw. mitrs. en zelfs vuur monden aan het Baton, toe te voegen, de bewegelijkheid van die eenheid o. i. wel wat meer dan'wenschelijk is in het gedr ng, niet het minst door de eischen, die de mun. voorziening zal stellen en is er om die reden zeker wat voor te zeggen om een en ander alleen toe te voegen in die gevallen, waarin men vermeent, dat het Baton, er behoefte aan zal hebben. Wij wijzen er echter op, dat dit systeem, waarbij dus die wapens organiek tot het naast hoogere verband behooren, niet zonder bedenking is, daar de behoefte dikwijls pas gedurende het gevecht aan het licht treedt. In dit opstel willen we verder de quaestie van indeeling van zw. mitrs. en inf. geschut laten rusten en volstaan met aan te nemen, dat öf het Baton-, öf het Regiment, organiek over bedoelde wapens beschikt. Wèl zouden we in elk geval de vuurkracht v/h Baton, willen verhoogen door organiek een aantal g. mitrs. in te deelen, gelijk trouwens in de bestaande organisatie reeds het geval is. In verband hiermede dunkt ons eene vereeniging van 3 Compn. met die afdg. g. mitrs. tot 1 Baton, de beste; hiedoor wordt het Co. niet te zwaar voor den Batonscdt.in oorlogstijd dikwijls maar een kapitein. We krijgen dan ook hier de, vooral in Duitschland voorgestane, 3-deeling. De afd. g. mitrs. ware te stellen op 9 stuks, zoodat z.n. nog aan elk der 3 compn. een 3tal van deze wapens tijdelijk kan worden afgestaan de sterkte der afd. wordt dan ongeveer 22 man. Als naast hooger verband noemden we het Regiment, gelijk zulks overal het geval is. Betoogen, dat het gemengde Brigadeverband nu toch eindelijk eens behoort te verdwijnen, wil ons voorkomen overbodige moeite te zijn. Drie Batons, zouden een Regiment dienen te vormen, waarbij dan bovendien nog komen indien niet verdeeld over de Batons. een aantal zw. mitrs. en wellicht eenige inf. vuurmonden. Moeilijk te bepalen is, hoeveel zw. mitrs. en inf. vuurmonden beschikbaar moeten zijn. Hoe meer er zijn, hoe minder bewegelijk, des te meer infanteristen zijn voor de bediening noodig en worden 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 25