aanval moet worden ondernomen met een maximum kans op succes Deze vereeniging zal tenzij belangrijke verbetering komt in onze spoorwegen eenige dagen vorderen, zoodat de vijand gele genheid zal hebben een sterke veldstelling met meerdere liniën, uitgebreide hindernissen, mitr- nesten enz- enz. in te richten, in dien hij zich daarop deugdelijk heeft voorbereid en dit moet toch worden verondersteld De aanval daarop zal dus het karakter vertoonen van een aanval uit den stellingoorlog, dus een aanval zijn. die deugdelijke voorbereiding vordert en de tijd, daarvoor noodiu, komt wede rom ten goede awn de verbetering van de vijandelijke stelling. Ook hier zien we het eeuwige antagonisme van tactische factoren. Immers, hoe eerder het 1ste échelon aangevat wordt, des te gemakkelijker zal het zijn om te slagen, aangezien elke dag wachten hem sterker maakt; aan den anderen kant is het zaak en dwingende noodzaak, de vereeniging van alle krachten af te wachten en den aanval minitieus voor te bereiden, ook al kost dat alles tijd. In elk geval, de aanval zal er een zijn op een sterke stelling met aangeleunde vleugels, dus eene doorbreking min of meer v/h karakter „Westfront", zoodat de ervaringen daar opgedaan, hun nut kunnen hebben en in menig opzicht toepasselijk zul len zijn. Hieruit volgt, dat zelfs, indien men aanneemt, dat de Franschen bij de samenstelling v. hun nieuw reglement en van hun nieuwe Inf. organisatie zich te veel hebben laten leiden door die erva ringen, voor ons in een en ander toch nog zeer veel goeds gelegen kan, en zal, zijn. Hoeveel voorbereiding de invaller ook getroffen moge hebben, indien wij niet al te lang m/d aanval wachten, zal toch zijn stel ling hoogstens een groote overeenkomst met die v/h West front kunnen hebben, sterk-weerstandbiedende onderdeelen in beton b.v. zullen niet aanwezig zijn, ook de schuilplaatsen zullen slechts eene eenvoudige constructie kunnen hebben. Hieruit volgt weder, dat door d. aanvaller met eenvoudiger, middelen kan worden volstaan, dan- bij een aanval op het „West front" het geval was en dat wat de Inf. betreft, o.i. met 'hetgeen voren is aangegeven, wel kan worden volstaan, maar vermindering v. die middelen lijkt in elk geval ongewenscht; im mers men houde i/h oog: de aanval moet slagen, het is onze eenige kans! In verband m/d oorlogstaak v/h Javaleger, zooals wij die zien, is een ruime indeeling van gew.en zw. initrs en eenig inf. geschut alsmede toebedeeling v. hand en gcw. granaten, mede op ruime schaal geboden en is de aangegeven organisatie dus op de oorlogstaak gebaseerd. Hiermede stappen we af v/d oorlog-taak, v d. BASIS v. „elke 28

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 28