door onderwijzers bij hun leerlingen, door gezaghebbenden bij hun onderhebbenden, door werkgevers bij hun werknemers en door U zelf bij U zelf. Eandoeng, 4 Januari 1921. D. De algemeene herziening van 'de bezoldigingen van landsdienaren, die uitsluitend of in hoofdzaak behooren tot de z. g. importkrachten. Bij den Volksraad is d/d Regeering een voorstel aanhangig gemaakt voor eene alg. herziening v/d salarissen van lands- dienaren, die in hoofdzaak behooren tot hen, die eene academische of eene daarmede gelijkw. opleiding hebben ontvangen. In de Dec. aflev '20 v/h orgaan der N.-l Offs. Vereeniging is in een kort en zakelijk uittreksel reeds het voornaamste vermeld, van hetgeen in de uitvoerige memorie van toelichting over deze salarisherziening is bekend geste d. Het doel van dit art. is dan ook niet om eveneens een uit treksel uit die memorie te geven, doch meer om enkele hoofd beginselen, welke bij die herziening tot grondslag hebben gediend, naar voren te brengen en te bespreken. Wel komen onder de landsdienaren, v< or wie eene herziening der bezoldiging is voorgesteld, de offn. niet voor, maar volgens de mem. v. toel. konden nog niet alle landsdienaren, wier wedden op dezelfde wijze zullen zijn te regelen in beschouwing worden genomen, omdat de desbetr- voorstellen nog in overweging zijn zij zullen echter zoo spoedig mog. i/e vervolg op de mem v. toel. worden behandeld. Het is dus te verwachten, dat eene nadere herziening v/d officierstraktementen binnenkort eveneens aan de orde zal komen en i. v hiermede zijn de hoofdbeginselen, die de thans voor gebrachte weddeherziening beheerschen, ook voor offn van belang. Na uitvoerig uiteengezet te hebben, welke factoren tot dusver in meerdere of mindere mate de bezoldigingsregelingen beheerschten, komt de Reg in 3 punt I v/d mem v. toel. tot de slotsom, dat de maatstaf v/d aan te Eggen standaardbezol diging i/d le plaats moet worden gezocht in de versch. bevoegd- heidseischen v/h bekleeden der onderscheidene ambten en, ï/v hiermede, i/d aard en duur der genoten opleiding Het zijn—vol gens de mem v. toel. toch deze factoren, die de eenige vaste basis vormen v/h bepalen v/h bedrag der a/d onderscheidene ambten te verbinden wedden en daarom den besten grondslag opleveren v/d opzet v/d standaardbezold. regelingen. Voor wat de importkrachten betreft zal daarnaast ook i/d in Ned. genoten salarissen een maatstaf zijn te zoeken v/d aan te leggen stan daardbezoldigingen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 43