„die bij de thans nog geldende regeling hun studie in 3 jaar „kunnen volbrengen De Regeering neemt dus aan, dat de acad. studietijd v/d be- stuursambtn op 3 jaar en die v/d overige groepen op minstens 5 jaar gesteld moet worden en dus dat het verschil voor beide categorieën minstens 2 jaar bedraagt, doch mag dan i. v. m/d hiervoren vermelde d/d Reg. op den voorgrond gestelde hoofd beginselen voor beide categorieën niet dezelfde salarisschaal gelden. Het aanvangssalaris zal ook v/d bestuursambtenaar niet lager kunnen zijn dan f500.—, want het zijn vooral de aanvangsbezol- digingen en de salarissen i/d 1ste dienstjaren, die dringend ver betering eischen en die in hooge mate den lust om in Ind Staats dienst te treden beheerschen2). Aannemende, dat de aanbevolen standaardschaal voor bestuurs- ambtn. onveranderd gehandhaafd moet blijven, dan zal i. v. met hierboven vermeld verschil in studietijd van 2 jaar, dat als een min. moet worden aangemerkt het aanvangssalaris voor bureau -juristen met en voor de overige groepen zonder promotie, ge lijk moeten zijn a/h traktement, dat de bestuursambtenaar in zijn 3e. dienstjaar zal bereiken, n.l. f 600. per maand, terwijl zij ver der m/d bestuursambtn gelijk moeten opgaan en dus het eind- salaris van f 1.200.i/h 17e dienstjaar moeten bereiken De Reg. voelt zelf wel, dat Zij t. a. v/d bestuursambtenaren v/d door Haar zelf op den voorgrond gestelde hoofdbeginselen is afgeweken. In de mem. v. toel. wordt n. 1. b'd bespreking v/d standaard- schaal erkend, dat differentiatie in de bezoldiging practisch slechts te verwezenlijken zou zijn t. a. van bestuursambtn., doch om zeer bijzondere redenen wordt het noodig geacht hen m/d andere groepen in bezoldiging geheel gelijk te doen opgaan. Deze bijzondere redenen zijn i/d toelichtingen op de bijz. wedderegelingen v. bestuursambtn. omschreven als volgt „Hoewel de opleiding der bestuursambtn thans nog van kor- „teren duur is dan die v/d andere hier besproken groepen van „acad. gevormden, wordt eene algeh. gelijkstelling in bezoldi ging dier ambtenaren met deze groepen niettemin noodig geacht „en zulks m/h oog op de zeer bijzondere plaats, welke het „bestuur h. t. 1. inneemt, als gevolg waarvan de positieregeling „der bestuursambtn. ook thans reeds bij die der andere groepen „niet ten achter staat. De plaats toch, welke het bestuur h. 1.1. „inneemt, is van dien aard, dat het steeds als een eisch van Voor gediplomeerde kantoorambtenaren is dit n. h. v. niet juist. Daar onder zijn ook gewezen offn. en grootambtenaren, wier acad. studietijd 3 jaar bedraagt. 2). O. i. is vooral een ruim pensioen een zeer belangrijke factor voor bedoelden „lust." Red. 45

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 45