„dringende noodzakelijkheid heeft gegolden zooveel mogelijk de „beste elementen n/d bestuursdienst te trekken Tot dezen dienst „worden derhalve slechts zij toegelaten die, behalve a/d vereischte „acad. examens, vooraf nog voldaan hebben a/e vergelijkend „examen, waarbij de betrokkenen worden onderzocht op hunne „ontwikkeling en beschaving. Een andere factor van grooten „invloed op de aanmelding van geschikte krachten is, dat „het getuigschrift van volbrachte studie v/d Ind. bestuursdienst „slechts „bevoegdheid" geeft voor dezen dienst en den ind. „kantoordienst; daarbuiten wordt dit diploma geldelijk niet zoo hoog „aangeslagen als de andere getuigschriften. De beperkte waar- peering voor dat getuigschrift en het gemis aan zekerheid v/d „bezitter, dat in geval van nood de verworven kennis ook elders „productief kan worden gemaakt, zullen velen er van weerhou- „den deze richting uit te gaan, indien deze studie niet d/e goede „geldelijke belooning aanlokkelijk wordt gemaakt-Ten slotte moet „niet u/h oog worden verloren, dat de bestuursambtn. betrek pingen vervullen, die eenige maatsch. verplichtingen opleggen, ter- wijl a/d ambten b/d bestuursdienst eene groote verantwoorde lijkheid is verbonden, als gevolg waarvan de bestuursambtn. „lichter dan anderen hunne carrière kunnen verspelen vooral i/d „laatste jaren is het bestuurswerk veel moeilijker geworden en „eischt het v/d ambtenaar veel meer dan vroeger het geval was. „Waar het een landsbelang v/d eerste orde moet worden ge- „acht zooveel mog. de beste elementen te blijven trekken n/d „bestuursdienst, noopt een en ander er toe a/d bestuursambtn „dezelfde vooruitzichten te bieden als aan de andere hier bedoelde „groepen." De bijz. factoren, welke de Reg. er toe geleid hebben de be stuursambtn niettegenstaande hun korteren studietijd - m/d ove rige acad. gevormde ambtn geheel gelijk te doen opgaan, zijn v/d offn van belang, omdat bij de jongste herziening der offsbe- zoldigingen de salarissen v/d bestuurambtn. tot grondslag hebben gediend. Eenige van die factoren kunnen ook t. a. van offn gelden, ter wijl voor hen ook nog andere factoren naar voren kunnen wor den gebracht. In de nota, gevoegd bij het besluit van 5 Nov. '18 No 47, waarbij de Mil. Bezold. commissie werd ingesteld, heeft de Reg. n. 1. erkend, dat aan mil. betrekkingen besliste nadeelen zijn ver bonden, waarmede bij de vaststelling der bezoldiging rekening zal zijn te houden in dien zin, dat deze betrekkingen naarverh. beter bezoldigd worden dan die, waarbij die nadeelen niet aan wezig zijn. Wij zien daarom met belangstelling de voorstellen der Reg. i. z. de herziening v/d offsbezoldigingen tegemoet. In de mem. v. toel. wordt uitvoerig in beschouwing genomen de berekening v/d diensttijd voor weddeverhoogingen. 46

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 46