Voor bestuursambtn en offn gold tot dusver de regel, dat die diensttijd rekent van af den datum van aanstelling en dat de jaren met buitenl. verlof doorgebracht ten volle medetellen, ter wijl v/d overige ambtn. alleen de diensttijd in Indië gold. Hierin zal in zoover wijziging worden gebracht, dat de werk. diensttijd in Indië voor vol telt, de tijd met buitenl. verlof tel kens voor niet langer dan 2 jaar in aanmerking komt om voor de helft te worden medegeteld en dat de tijd, krachtens opdracht buiten de keerkringen doorgebracht, alsmede de verloftijd gedu rende welken werkzaamheden ten bate van Indië worden ver richt, voor 9/10 medetelt. Deze regeling zal ook voor offn moeten gelden, wanneer hun bezoldiging wederom in overeenstemming wordt gebracht met die der bestuursambtn. De bestuursambtn. zullen volgens de nieuwe voorstellen voor eene dienstwoning 15% van hun salaris moeten betalen; ook dit zal c.q. door officieren moeten worden aanvaard 2). Het behalen v/e doctorstitel, verworven a/e Ned. Universiteit zal, voor zoover die titel geen wijziging brengt in het civiel effect, worden beloond met ten hoogst een jaar dienst geldende voor weddeverhoogingen, terwijl de buitenl. doctoraten op de zelfde wijze kunnen worden gehonoreerd als de Ned., doch alleen indien zij a/d laatste gelijkwaardig kunnen worden geacht, het geen in ieder voorkomend geval nader zal zijn aan te toonen. Waar de waarde van doctoraten en ook de tijd, noodig om den doctorstitel te verwerven, zeer verschillend kan zijn, zal deze regeling vermoedelijk aanleiding tot moeilijkheden geven, vooral t. a. van de promoties, die in het buitenl. zijn gemaakt. Een doctoraat of een specialiteit behaald i/d verloftijd, zal op dezelfde wijze worden beloond. De tijd, benoodigd voor speciale vorming na den studietijd, b.v. voor mijningenieurs en faculteits-juristen, zal ten volle me detellen voor weddeverhooging voor zoover de termijn v/'e jaar niet wordt overschreden. Dit moet n.h.v. billijk worden geacht. Het verwerven van meerdere bevoegdheden, doch alleen voor zoover de dienst daarvan voordeel trekt, zal kunnen worden be loond door toekenning v/e of meer weddeverhoogingen. Wat offn. betreft kan dit geval zich voordoen bij genieoffn., die een diploma verwerven v. bouwk. of electro- technisch inge- Waarom niet geheel? Een ambtenaar is op deze wijze gedurende zijn geheelen verderen diensttijd de dupe van de „opdracht"— Red. 2) De vraag rijst of er dan van de verbetering praktisch heel veel overblijft, ook de inh. W. en W. en de belastingen (deze progressief) nemen toe.— Red. 47

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 47