bevat t. w.Onderhoud v. graven; Comm. boekh. i. h. Eng. leger; De drukfoutenduivel of...?; De werkwijze van het verbond v. vereenigingen v. iandsdienaren Voorstellen door de Offsvereenigingen in Ned. gedaan uit de Mem. v. Antw. op het Afdgverslag (1ste Aanv. begr. '21); Nota v. wijz. 1ste Alg. Aanv. begr. '21 (M. v. T.)Een en ander over oorlogs- gebruiken; Jaarverslag Top. D (1ste deel); Uit Pers en Periodiek; Een en ander uit Ned- bladen; De alg. herziening bezoldiging landsdienaren; Redactiewisseling; Mededeelingen H. B. D. B. Revue d' Inf. Sept. In het Iste art.La tactique déf. allemande en 1918," wordt uiteengezet hoe de D. noodgedwongen hun oude beginsel„de voorste lijn is de hoofdweerstandslijn" moesten loslaten. Vanaf Juni 15 worden de D. stellingen reeds dieper, maar toch blijft nog gehandhaafd het principe„se battre pour la première tranchée et dans la première tranchée", zooals S. het uitdrukt. Na den Sommeslag wordt zuiniger m/d krachten omgesprongen en treedt al eenigszins een kentering in, in zoo verre, dat gestreefd wordt de eerste stelling (met een zekere diepte) te behouden. „La défense sera mobile, mais, dans 1' intérieur de la première posi tion, tant pour diminuer les pertes que pour contre-attaquer." Een en an der wordt i/d slag a/d Aisne toegepast en over het geheel met bevre digend resultaat, lntusschen geeft het Hkw. de volgende aanwijzingen vele diepe, samengestelde- stellingen zijn noodig; de eerste lijn is te veel blootgesteld aan art. vuur en moet daarom zwak worden bezetde eerste gevechtszone moet behouden blijven. Na de „bataille des Flandres" decreteert LudendorffDe hoofdweer standslijn is i/d vervolge niet meer de eerste loopgraaf, zij wordt meer achteruit gebracht, terwijl zij gedekt wordt door een „Vorfeldzone." Achter de hoofdweerstandslijn komt de „zóne de profondeur," waarin gevochten wordt, als de coüte que coüte vast te houden H. weerst. lijn doorbroken mocht worden; Vorfeldzone, H. weerst. lijn en zone de profondeur vormen tezamen één gevechtszone, waarachter onmiddellijk weer aansluit de Vorfeldzone v/d volgende gevechtszone. Het art. wordt nog vervolgd. Het volgende opstel (1' Infanterie) behandelt de huidige taak der inf., in verband met de gewijzigde bewapening (vooral mitrs.). Een eerste gevolg van de mitr. bewapening (en v/d art. uitwerking) wordt genoemdeen uitgebreid gebruik v/d schophieruit volgt weer een verminderde mobiliteit (car elle se cramponne a 1' abri indispensable, dont 1' abandon la rejetterait en terrain découvert). Aanvaller en verdediger zullen zich dan ook geruiinen tijd op korten afstand tegenover elkaar bevinden, beide ingegraven. Van gunstige omstandigheden zal de aanv. gebruik maken om dien afstand te doorloopen. De verdediger moet daarom op elk moment in staat zijn om in zeer korten tijd den aanval af te slaan, vandaar een reus achtige uitbreiding v/h aantal mitrs. Dat men tenslotte overdreef bij het toevoegen van deze wapens, blijkt uit het volgendeLa compagnie regut 8 de ces engins, plus tard 16, mais il fallut redescendre 8, la service d'un nombre élevé de ces armes de- venant par trop lourd. Het geweer is als vuurwapen sterk in beteekenis gedaald; er is een neiging om de inf. een korter individueel vuurwapen te geven. 50 Overzicht van eenige Buitenlandsche Tijdschriften.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 50