onder overigens gunstige omstandigheden op de verschillende afstanden van 5 schoten aan treffers verwachten: Volgt het U allen bekende staatje met opgave van afstanden, doelen en treffers. Dat moet onze grondslag zijn. Neem er de knieschijf bij, oefen op schijven No. 2, bepaal den tijd, bepaal hem ruim voor de afstanden van 300 en 400 M. in 's hemelsnaam geen vijfden van seconden. Die zijn goed voor de waardeering bij wedstrijden, maar op de baan eenvoud, eenvoud en nog eens eenvoud! Volg het bovenstaande recept en ge maakt een combinatie van oefeningen, die aan alle eischen v/e goede schietopleiding voldoet. Ontlast de nu overvulde loodsen van al die strook- en ring- schijven, werp den ballast van overtollig lesjes opzeggen, oefeningen schot voor schot, enzoovoorts, enzoovoorts, over boord, ge zult op den schietda^ meer dan tijd hebben om intensief te oefenen. Één, twee. drie houders als het moet, voor den slechten schutter. Na het aanwijzen geen gecijfer meer om premie te berekenen. De man zelf kan U die behaalde premie wel meedeelen. Men neme de proef, voor het welslagen kan. ik veilig instaan. Bepaal A-, B-, en Scherpschutters-premiën, progressief, zooals ook nu het geval is, maar snijd voor B- en Scherp-schutters den weg niet af tot A- en B-premiën. Stel flinke, geldelijke belooningen voor goede en uitmuntende prestaties, alweer, zonder geld geen Zwitsers, en een moedwillig niet voldoen aan scherp schutters- en herhalings-proef is ondervangen. Nu hebben we onzen zin, kapitein Creutz, nu kunnen we ook zonder bezwaar aan A- en B-schutters de scherpschutters-premie geven, als zij aan scherpschutters-eischen voldeden Wij wedden met een ieder, dat ons aantal goede en- scherp schutters na één jaar oefenen op deze wijze verdubbeld zal zijn. Optimisme Nu dan, wie waagt de weddenschap G. W. Calicher. Tjiiatjap, Januari 1921. Infanterie-reorganisatie. Is uiteraard bij het trekken van conclusiën uit den grooten oorlog voorloopig een groote mate v. voorzichtigheid geboden en is het zaak om dubbel voorzichtig te zijn met het toepassen van dergelijke gevolgtrekkingen, vooral in ons leger, dat aan de oorlogservaring vreemd bleef, een van de Eur. legers in menig opzicht afwijkend karakter vertoont en dat ten slotte onder, wel licht van den toestand waaronder een bepaalde ervaring ontstond, afwijkende omstandigheden zal hebben te strijden, zoo wil het ons niettemin voorkomen, dat voldoende gebleken is, dat, wat betreft de inf. b.v., wijziging dient te worden gebracht in de samenstelling 21

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 21