nieur en bij art. offn., die met gunstig gevolg de studiën voor werktuigk. of scheik. ingenieur hebben volbracht. De bezoldigingen v/d hoogere betrekkingen, die onmiddellijk volgen op de subalterne rangen, volgen geheel de voorgestelde standaardschaal, m. d. v. dat zij doorloopend een vast bedrag hooger zijn. Zoo is de bezoldiging van een ass.-resident, afd. hoofd door loopend f 150hooger dan de standaardschaal. Het maximum bedraagt dus f 1350.— Hierbij valt cp te merken, dat de betrekking van ass.-resident, afd.-hoofd eene nieuwe functie is, waarvoor hoogere eischen worden gesteld dan tot dusver voor ass.-resident en waarvoor alleen de volledig geschikten in aanmerking komen. De niet- voiledig geschikten, die tot dusver, bijna zonder uitzondering, allen ass.-resident werden, zullen na een zekeren diensttijd wel den titel van ass -resident krijgen, maar zij worden geheel bezol digd naar de standaardschaal en kunnen dus geen hooger eind- salaris dan f 1200.bereiken. De beginselen, aangenomen v/d bezoldigingen, verbonden a/d vorenbedoelde hoogere betrekkingen, zijn t d. reeds aanvaard bij de voorstellen v/d Mil. Bezold. commissie. Zij zullen bij de nadere herziening der offs.-traktementen toe passing moeten vinden, voor wat aangaat de salarissen voor ma joors en luitenant-kolonels. Voor de hoogere (de leidende) burg. betrekkingen zijn vaste salarissen voorgesteld, b. v. resident f 1750.—, gouverneur f 2100. per maand, ongeacht de genoten wordende ontvangtoelagen. Ook de salarissen voor kolonels en opperofficieren zullen op vaste bedragen zijn te stellen. Ten slotte verdient nog vermelding het feit, dat bij invoering v/d voorgestelde wedderegelingen de duurtetoeslag zal komen te vervallen. Bij wijze van overgangsbepaling zal echter eene voorziening worden getroffen, krachtens welke die landsdienaren, die op het tijdstip van invoering der weddeherziening aan bezoldiging en toeslag meer zouden genieten dan volgens de nieuwe regeling het geval zou zijn, (o. i. gaat het voor een Staat niet aan, om een dienaar onder overigens gelijkeomstandig- heden bij eene nieuwe regeling minderinkomen" te verstrek ken dan voordien-Red.) voorshands in het genot van dat meerdere zullen worden gelaten, doch in ieder geval voor niet langer dan een jaar. T. O.i. ook bij offn., die met gunstig resultaat de H. K. S. of Int. cursus volgden. Red. 48

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 48