Daarna kunnen zij zich vrijwillig als zoodanig verbinden. De dienstplichtigen van militieplichtigen leeftijd, die reserve officier zijn van het -Nederlandsche leger, worden in Indië in den laatstelijk door hen bekleeden rang ingelijfd en behooren na hunne benoeming eveneens tot het reservepersoneel. Beroepsofficieren, die vóór hun 32ste jaar zonder recht op pensioen en niet wegens afkeuring worden ontslagen, worden bij hun ontslag, in den laatstelijk door hen bekleeden rang be noemd tot reserve-officier, hetgeen zij blijven tot den eersten Juli van het jaar waarin zij 32 jaar oud zullen worden. Beroepsofficieren, die met recht op pensioenen (niet wegens afkeuring) ontslagen worden en den leeftijd van 45 jaren nog niet bereikt hebben, worden mede benoemd tot reserveofficier en blijven dit tot den eersten Juli-van het jaar, waarin zij 45 jaren oud worden. Na dien tijd kunnen zij zich vrijwillig verbinden Voor hen die als landstormplichtige worden ingeschreven, wordt met „inschrijving" volstaan; zij worden niet ingelijfd. Ook deze groep dienstplichtigen zal zich, op wijze en tijd door den G. G. te regelen, aan een geneeskundig onderzoek moeten onderwerpen. Zij kunnen alleen in werkelijken dienst worden opgeroepen in geval van oorlog, oorlogsgevaar en andere buitengewone om standigheden (ter beoordeeling van den G. G.). Het is geen vereischte, dat de landstormer in een uniform wordt gekleed; volstaan kan worden met, door den G. G. vast te stellen, afzonderlijke onderscheidingsteekenen, die tevens zullen aanduiden met welken militairen rang zij in positie zijn gelijk gesteld. De landstorm zal zooals thans geregeld, bestaan uit den ge- wapenden en den ongewapenden landstorm. Tot den gewapenden landstorm behooren alle landstormers, die vroeger geoefend werden, terwijl de bewapening overeen komstig die der inf. zal zijn. Wat de organisatie betreft, zullen de gewapende landstormers zooveel mogelijk afdeelingsgewijze worden vereenigd tot een groep, sectie, halve compagnie, compagnie, half bataljon, batal jon, half regiment en regiment, alnaargelang het aantal landstor mers waarover in de verschillende afdeelingen beschikt zal kunnen worden. Ook op de landstormers is het C W. en het Regl. v. Kr. van toepassing zoo vaak en zoo lang zij zich in werkelijken dienst bevinden, terwijl vastgesteld is, wanneer zij worden geacht in werkelijken dienst te zijn. Dienstplichtigen (miliciens en landstormers) kunnen niet dan met hunne toestemming buiten Ned. Indië worden gebruikt, ter wijl zij geen deelnemen aan militaire expeditiën- 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 25