naar Tjiamis, loopt op een afstand van 35 K. M. van on ze stelling1). Van Tjikiding tot Tjiamis een afstand van 35 K. M.-v oert geen enkele dwars weg n/h stellingdeel Wanaredja Padon- t e 1 o e. Ook dit frontdeel is vrijwel onaantastbaar. Als uitvalspoort tusschen de gedeelten a en b ware bij Bandjar een bruggenhoofd in te richten. Het frontdeel Padonteloe laagvlakte (+24K.M. fang) is slechts over een afstand van+12 K. M. aantastbaar, omdat slechts op dat gedeelte van uit Koeningan de noo- dige dwarswegen toeloopen. Die wegen worden door 3 evenwijdige heuvelruggen doorsneden, die evenzoovele stel lingen aanbieden. A/d voet v/d meest west. heuvelrug stroomt de Tji Sanggaroeng door een breede sawahvlakte. Zoo er gens, dan zou dit het stellinggedeelte zijn, waar de vijand in Cheribon geland zijnde, ons zou kunnen aangrijpen, ook al omdat dit front niet te ver van zijn basis zou gelegen zijn. Dit stellingdeel zou v/af den buitengemeen steilen Padonte loe (helling 1 3) geënfileerd kunnen worden door vèrdra- gend geschut. het frontdeel i/d laagvlakte (13 K. M. lang) is sawahter- rein, dat m/e helling 1 1000 n/d kust afloopt. De sawahvlakte, die zich onafzienbaar ver vöör de stelling uitstrekt, is ge makkelijk inundeerbaar, omdat het middel tot inundatie, de Tji Sanggaroeng, door onze stelling loopt. Alhoewel door dit frontdeel 2 land- en 2 spoorwegen loopen, verschaft de mogelijkheid van inundatie aan dit stel linggedeelte groote sterkte. Het Oostfront, het Serajoefront 25 K. M.) omvat een heuvelstelling, aan welks voet de Serajoe stroomt, met a/d oostoever van deze rivier een uitgestrekte sawahvlakte, die door zijn geringe helling van uit de Serajoe te inundeeren valt. het frontdeel bocht Serajoe Slamat 23 K. M. lang) w.v. slechts 13 K. M. verdedigd moeten worden, daar de rest op de steile zuidhelling v/d Slamat is gelegen, het frontdeel op de noordhelling v/d Slamat 25 K. M. lang) komt door zijn hooge ligging en on- toegangkelijkheid v/d vijand minder in aanmerking voor hoofdaanvalsfront. het frontdeel gelegen i/d laagvlakte is sawahterrein. Het terrein ten Oosten kan v/u den vóór onze stelling stroo menden Maribaja geïnundeerd worden. Aangeteekend wordt, dat de weg Bandjar Randja Kawali zal worden verbeterd. Red. 29

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 29