Gelukkig zijn ze in grooten getale te verkrijgen die mannen van de praktijk, zij die weten; laat ons dus niet dralen eenige zeer goede van hen tot ons te roepen om ons te onderrichten Wij zijn overtuigd, dat zelfs zonder groote kosten zeer ervaren Duitsche en Oostenrijksche instructeurs te verkrijgen zijn, tot „la crème de la crème" toe, terwijl ongetwijfeld een verzoek tot de Fransche of Engelsche Regeering om dergelijke leermeesters evenzoo in zeer goede aarde zoude vallen. Zónder hulp van buiten zal het zeer moeilijk zijn de nieuwe regelen te doen inleven, mèt die hulp is in betrekkelijk korten tijd het goede peil weder te bereiken. We stellen ons voor, dat met behulp van die instructeurs een of meer oefeningsscholen („centres destruction") worden opge richt, waar geleidelijk alle officieren en onderofficieren worden gedetacheerd, om daar de oude opvattingen af, en de nieuwe aan te leeren, waar zij kunnen zien hoe gewerkt dient te worden om daarna de verworven kennis en vaardigheid aan den troep bij te brengen. Dat voorloopig het leger nog niet beschikt over veel van hetgeen voor de nieuwe gevechtsvoering noodig is, is een groot bezwaar, maar dat niet zoo heel erg weegt, zoolang tóch hét richtig gebruik niet afdoende en algemeen bekend is. Maar wel beslist noodig is, dat in de „centres destruction" over alles en nog wat wordt beschikt wat DOOR DE INSTRUCTEURS vermeend wordt, voor de opleiding ook maar wenschelijk te zijn. Daar moet alles aanwezig zijn, wat vereischt wordt voor het scheppen van de meest verschillende gevallen en toestanden, daar geen voortdurend beroep op het voorstellingsvermogen, dat bij zeer velen nu eenmaal uiterst beperkt is De leermiddelen daar mogen niets te wenschen overlaten dan allèèn kan het ondèrwijs ten volle vruchten dragen dan allèèn wordt de grootst mogelijke waarborg verkregen, dat de leerlingen verder met behulp van hun gezond verstand in ELK geval voor hun taak berekend zullen zijn en in staat om op hun beurt als onderwijzer op te treden. Tot besluit dit uit de Instruction sur le combat offensif des petites unités Le Chef doit être instruit pour enseigner, donner l'ex- emple pour entrainer, commander pour être obéi, avoir le sens des possibilités. Etre instruit „eest savoir son métier" (cursiveering van ons) D. B. 2

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 2