delend, blijkt uit het rapport v. d. ministers v Oorlog en v Koln dat de recruteering van inh. miln. dagteekent van 12 Mei 1884, toen de eerste twee Regtn tirailleurs tonkinois werden opge richt dat ze geschiedde volgens de Annamitische adat, krachtens lokale besluiten en zeer goede resultaten gegeven had. Het besluit is verdeeld in 6 hoofdstukken- Volgens het eerste (grondslagen der recruteering) kent men drieërlei dienstname, nl. Ie die par voie d'appel, dienstplicht alzoo, 2e de vrijwillige ver bintenis, 3e het reëngagement. De duur v. d. actieven dienst bedraagt zoowel i/h le als i/h 2e geval 5 jaar, doch door op volgende reëngagementen kunnen de inh. miln., vrijwilligers als dienstplichtigen, hun diensttijd verlengen tot een maximum v. 20 jaar. Tonkin en Annam zijn verdeeld in militie - districten, elk toegewezen aan een bepaald troependeel der inh. In. ie 1 tricten worden aangegeven bij besluit v. d. G. G. van Indo-China. Hoewel art. 3 v. h. besluit zulks niet duidelijk uitdrukt, wordt vermeend uit het volgende art. - mede in verband met wa daaromtrent gezegd wordt in een later te behandelen besluit betreffende Cochin-China te moeten lezen, dat het betrokken inf. troependeel gelegerd moet zijn binnen het toebedee de mi- litiedistrict. Art. 4 zegt nl., dat de inh miln. der in Tonkin ge legerde art., zoomede die van de compn. werklieden, de &ente> de cav. en het peloton remonte-rijders, worden aangevuld uit de militie - districten, waarbinnen zij gelegerd zijn, dan wel uit de Deze regeling moet, bij eene oordeelkundige dislocatie, deser tie tegengaan en een snelle mobilisatie bevorderen en is een vrij wat logischer oplossing dan de spoorwegdessa s Holle- LaHetr2en'hoofdst. (verdeeling v. h. contingent) schrijft voor, dat de dienstname par voie d'appel zal geschieden volgens de adat, in mijn vorig opstel uitvoerig geschetst. De bijzonderheden wor den geregeld bij besluit v. d. G. G- en verkrijgen kracht van uitvoering na goedkeuring door den Min. v. Koln. Het cijfer v. h. contingent, de verdeeling ervan over de pro vincies alsmede over de steden Hanoï, Haïpkong en Tourane, worden mede bepaald bij besluit v. d. O. O.de verdeel,ng over de dorpen geschiedt door den Resident, hoofd der provincie, naar rato v. h. aantal ingeschrevenen (zie mijn vorig opstel). In het 3e hoofdstuk zijn vervat de opérations du recrutement. Het contingent, voor elk dorp vastgesteld, wordt gelichtuitde jonge lieden in het dorp ingeschreven en minstens 22, hoogstens 28 jaar oud; age annamite voegt het besluit ertusschen haakjes aan toe. Inderdaad bestaat er geen burg. stand, de Ann. wetten be palen zich tot het regelen v. d. betrekkingen v. h. individu tot den staat en onthouden zich van alle inmenging in het gezin- Verder volgen de Annamieten de Chin, jaarrekening. De rr. Regeering bepaalt zich t. z. tot het volgen v. h. gewoonterecht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 51