De inschrijving gaat bij onderling overleg, het ten onzent zoo geliefde „moepakat." In elk militie-district doet een „commission de recrutement" na het geneesk. onderzoek de beslissende aanwijzing. Die aan wijzing geschiedt uit de geneesk. geschikt bevondenen, te beginnen met de jongsten Slechts bij absolute noodzakelijkheid worden menschen ingelijfd van een leeftijd, grenzend a/d bovenste limiet. De commissions de recrutement, commissies der Regn. inf., zijn samengesteld uit een Bat. Comdt. president; een burg. ambtenaar, benevens een off. v. gez. en een kapitein, ledeneen ond. off. schrijver toegevoegd. De recruten, bestemd voor andere wapens of diensten, wor den na aankomst bij het korps uit het geheele contingent aan gewezen in tegenwoordigheid van een gedelegeerde van die wapens of diensten, volgens instructies van den Opperbevelhebber. Jaarlijksche instructies regelen de voorwaarden van licha melijke geschiktheid voor de verschillende wapens (lengte, borstkasontwikkeling enz Uit het 4e hoofdst. (vrijwillige verbintenissen) zij alleen ver meld, dat niemand tot zulk een verbintenis wordt toegelaten, dan nadat d. t. van den Resident zijner provincie zijne identiteit en zijne inschrijving in de registers van zijn dorp behoorlijk zijn vastgesteld. Ten onzent bestaat eene dergelijke bepaling niet en toch werd als officier m. d. werving belast, de ondervinding op gedaan, dat door het vorderen van een certificaat van het betrokken dessa- of wijkhoofd drossen met het handgeld en desertie bijna geheel ophield Het 5e hoofdst. behandelt reëngagementen en pensioenen, het 6e en laatste, de voordeelen, toegekend aan mil. in actieven dienst. Alle miln-, hetzij vrijwillig, dan wel verplicht in dienst zijnde, hebben recht op voordeelen, waarvan de aard, hoeveelheid en verdeeling, alsmede de wijze van heffing en den omslag der lasten, daarvan het gevolg, worden vastgesteld bij besluit v. d. Q. G. Zulks heeft betrekking op de bijdragen der dorpen aan de in dienst zijnde miln., vermeld in mijn vorig opstel. Wijders is bepaald, dat vrijwilligers in mindering komen van het normale contingent door het bestuur van hun dorp vastgesteld, m d. v., dat hun aantal dat van het contingent niet overschrijdt. Het besluit tot oprichting der inh. reserves in Indo - China is een uitvloeisel v/d wet van 7 Juli 1900 op de reorganisatie der koloniale troepen en wel van art. 18, luidende: Suivant les circonstances particulières a chaque colonie, le Ministre de la guerre pourra, sur l'avis du Ministre des colonies et après en tente avec lui, procéder a l'organisation des resérves indigènes. De volledige tekst te vinden in Troupes coloniales. Organisation Générale. Uitgegeven en verkrijgbaar bij Henri Charles, Lavauzelle, 62 Avenue Baudin, Limoges. 52

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 52