La constitution de ces reserves et leur fonctionnement seront pour chaque colonie déterminés par decret. Hier zoomin als bij de wetgeving betreffende de dienstname eenig streven naar assimilatie of centralisatie, zaken het Fr. ko loniale systeem zoo dikwijls ten laste gelegd. Het besluit bestaat uit 16 artn. in 4 hoofdstukken ingedeeld. Het 1ste hoofdst., over de organisatie der reserves, geeft aan, dat tot de inh. reserves van Indo-China gerekend worden le. de inh miln., die den diensttijd, waarvoor zij zijn opgeroe pen, dan wel waartoe zij zich vrijwillig verbonden of reën- gageerden, hebben vervuld. Zij blijven tot de reserve behooren voor een tijd, gelijk aan het verschil tusschen 15 jaar en hun volbrachten effectieven diensttijd 2e. de inh. miln-, i/h genot van ged. pensioen die geduren de 10 jaar tot de reserve blijven behooren, behoudens, dat in mindering v. d periode worden gebracht het aantal effec tieve diens'jaren meer dan 15 bedragend. Verder betrekken de korpsen hunne reserves uit dezelfde stre ken als hunne recruten. Een gezond beginsel, dat den onder- lingen band versterkt en eene vlotte mobilisatie bevordert. Het 2e hoofdst behandelt de verplichtingen der reservisten Zij zijn gehouden bij Algem. Mobilisatie dan wel bij oproeping van hun lichting zich bij hun korps te vervoegen. De reservisten evenwel, werkzaam bij burg. diensten, waarvan de werking in oorlogstijd niet kan worden onderbroken, blijven op hun post en t b- van de mil. autoriteit. De speciale diensten worden vast ges eld bij besluit v. d. Q. G: De inob. in geheel, dan wel een deel van Indo - China, de oproeping van een of meer lichtingen der reserve, worden ge last door den G. G. Met uitzondering v. d gepensionneerden, die alleen in geval v. mob. kunnen worden opgeroepen, zijn de inh. reservisten gedurende hun diensttijd onderworpen aan herhalingsoefeningen, waarvan de maximum duur niet meer dan 15 dagen mag bedra gen, opkomst en terugkeer niet inbegrepen. Besluiten van den G. G., uitgevaardigd op voorstel v. d. L. Comdt. in overleg met den Luit.-Gouv. van Cochin-China en de „Ré- sidents supérieurs", zullen duur en data der herhalingsoefeningen vaststellen. egradueerden v/h actieve leger behouden hun graad bij over gang naar de reserve. Bij het vertrek v/e lichting kunnen de korpscomdtn. man schappen, die zulks waardig zijn, bij de reserve benoemen tot Vide het presidentieel besluit van 25 Sept. '05 te vinden in Troupes coloniales. Services divers. Uitgegeven en verkrijgbaar bij' R. Chape- lot, Parijs, 30 Rtie et Passage Dauphine. 53

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 53