korporaal of ond. off., naar proportie vast te stellen door den L. Comdt. overeenkomstig de mob. behoefte. Het 3e hoofdstuk omvat de strafbepalingen. Gedurende hun verblijf onder de wapens zijn de inh. reservisten, in vredestijd zoowel als bij oorlog, onderworpen a/d mil. wetten. In vredestijd zullen de reservisten, opgeroepen voor inspecties of herhalingsoefn., die zich niet op den vastgestelden dag te bestemder plaatse hebben gemeld, disciplinair gestraft worden Bij herhaling zullen ze evenwel als „weerspannig" gestraft worden. Bij mob. zullen de reservisten, die zich niet binnen 10 dgn. ter hoofdplaats van hun provincie of bestuurlijk gebied hebben gemeld, tot weerspannigen verklaard en als zoodanig gestraft worden. Alle fraude met betrekking tot de identiteit zal den bedrijver en zijn medeplichtigen met de strafwet in aanraking brengen. Van het laatste hoofdstuk, alg. bepalingen inhoudend, zij ver meld, dat de bijzonderheden betreffende de reorganisatie der reserves, de voordeelen, hun toe te kennen, en de aanwijzing der lichtingen, waarop het betr. besluit toepasselijk is, bij besluit v. d. G. G. zullen geregeld worden. Laten de voorgaande besluiten de nadere regeling van veel details over aan het gewoonterecht, dan welaan het koloniaal bestuur en zouden zij wellicht van onzen Volksraad een votum van vaag heid verwerven, meer omvangrijk en in bijzonderheden afdalend is het presidentieel besluit van 28 Aug, 1908, nader gewijzigd bij decreet van 22 Feb- '10, de recruteering regelend van inh. militairen in Cochin-China. Het betrekkelijk rapport a/d President der Republiek vermeldt allereerst, dat de dienstname van inh. miln. tot nu toe geregeld was door een reglement van 4 Dec. 1879, noodzakelijk geworden door de oprichting van een Regt. „tirailleurs Annamites" in Co- chin-China. Door de economische ontwikkeling en den invloed v/h Fr. bestuur hebben evenwel sindsdien i/d levensvoorwaarden der inheemschen, zoowel als in den binnenlandschen politieken toestand veranderingen plaats gegrepen, die hun terugslag heb ben doen gevoelen op de recruteering. Verder werd bij de samenstelling v/h aangeboden ontwerp overleg gepleegd niet alleen tusschen de beide departementen Corlog en Koloniën, maar ook rn/d autoriteiten en met de daartoe bevoegd geachte volksorganen (comités consultatifs), zoodat het in overeenstemming geacht moet worden met de nieuwe levensvoorwaarden der in heemschen. Bovendien heeft het ontwerp tot doel de rol der inheemsche autoriteiten ten opzichte der recruteering nader te omschrijven en de grondslagen v/d dienst zoodanig vast te stel len, dat de lasten daarvan beter verdeeld worden Dit doel tracht men blijkbaar te bereiken door loting in de De volledige tekst is te vinden in Troupes Coloniales. Engagements, et rengagements, etc. 54

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 54