plaats van het „moepakat" te doen treden, alsmede door regle menteering der vrijstellingen, invoering v/e capitulantenstelsel en uitbreiding der strafbepalingen. Het besluit van 31 artikelen is verdeeld in 5 titels en 6 hoofdstukken. Bij het le art. v/d lsten titel, omvattend alg. bepalingen, treft al dadelijk de aedactie van de wijze van dienstneming, nl. le. par voie d'appel, na aanwijzing middels het lot, door de zorgen der notabelen in elke gemeente 2e. subsidiairement door vrijw verbintenis en hérver bintenis 1- Ui. In tegenstelling m/h eerstbehandelde besluit is de dienstplicht de voornaamste basis der legeraanvuling. Ook in de volgende artn. draagt dit besluit de sporen van zijne latere uitvaardiging. Zoo is de diensttijd der dienstplichtigen (appelés) gesteld op 2 jaar in het actieve leger en 13 jaar bij de reserve. Gedurende den diensttijd bij het actieve leger kunnen door de mil. autoriteit, na overleg met de burgerlijke, aan de dienstplich tigen verloven van langen duur, echter voor niet langer dan 4 maanden per jaar, worden verleend. Deze verloven komen evenwel niet in mindering van den diensttijd en moeten door nadienen ingehaald worden. Deze instelling houdt, v. z. v. kon worden nagegaan, verband met de sawahwerkzaamheden. Voorts is in de gelegenheid voorzien een lichting na verstrijken van den diensttijd onder de wapens te handhaven, een of meer lichtingen der reserve, dan wel de reserve of een deel daarvan van een of meer provinciën op te roepen door den G. G. van Indo-China. Ook hier is de aanvulling der korpsen gelocaliseerd, doch een bureau ,,de recrutement et des réserves is belast met de indeeling der recruten en der reservisten. In steden met een gemeenteraad verricht de Maire de werk zaamheden, terzake opgelegd aan de administrateurs, bestuurders van een provincie. In den 2den titel, des appels, verdeeld in 2 hoofdstukken, worden de werkzaamheden met betrekking tot de jaarl. lichting omschreven. De G. G van Indo-China stelt jaarlijks het con tingent vast door de kolonie te leveren de Lt. Gouverneur van Indo-China verdeelt het over de provinciën naar de rollen der personeele belasting de administrateurs verdeelen het over de gemeenten naar rato van het aantal ingeschrevenen, waarbij zij gemeenten, die op zich zelf niet voldoende ingeschrevenen tellen, tot groepen vereenigen. Vrijwilligers worden in mindering gebracht van het globale contingent der kolonie, deserteurs en vermisten daarentegen in (1) Hierbij zij een fout hersteld, in mijn vorige art. geslopen; daarin wordt vermeld dat in 1911 de diensttijd voor de Annamieten tot 3 jaar vermin derd wérd. Dit moet zijn: in 1908 voor de Annamieten van Cochin-China tot 2 iaar voor die van Annam en Tonkin is het nog steeds 5 jaar gebleven. 55

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 55