aangenomen, dan werden de afstanden tusschen de sectiën en ti'sschen de compagnieën zeer vergroot. Deze laatste omstandigheid is oorzaak, dat de formatie met drieën uit de flank, waartoe de indeeling der sectie in drie groepen van zelf leidt (door opstelling van de groepen met eenen naast of achtet elkaar), geen verlenging der marschcolonne ten gevolge zal hebben. Bij een indeeling in drieën kan voorts gemakkelijk de formatie met tweeën uit de flank worden aangenomen. Het vorenstaande zal er m.i. toe moeten leiden, dat wij de ver deeling der sectie in twee half-sectiën opgeven de eischen van den strijd tegen- den B. V. zijn primordiaal een voor dezen bere kende formatie kan gemakkelijker worden aangepast aan den strijd tegen den 1. V., dan omgekeerd een tegen dezen laatste berekende formatie aan den strijd tegen een B. V. In verband met de belangrijkheid van de groep komt het mij noodig voor deze organiek door een sergeant 1ste klas te doen commandeeren. Een mogelijke vermeerderde invoering van gew.- mitrs. zou dan ook geen wijziging van de organisatie meer ten gevolge hebben. De infanterie-aanval zal dus het aanzien verkrijgen zooals hier onder beschreven, bij welke beschrijving uitgegaan wordt van het batn., omdat dit de kleinste tactische eenheid is, d. w. z. de kleinste eenheid, welke als basis dient voor de combinatiën der leiding in dit opzicht heeft het zijn in de Napoleontische oorlogen verkregen beteekenis ten volle behouden. In meerdere gevallen zal de inf., alvorens zij zelf den strijd opent, kleinere of grootere terreinstrooken moeten overtrekken, waar zij is blootgesteld aan vuur van vijandelijke art. en vliegtuigen. In het ontmoetingsgevecht, in het algemeen wanneer 's vijands opstelling onvoldoende bekend is, zal dat overdag moeten ge schieden. Wanneer nu zulk vuur is te verwachten, moet een formatie worden aangenomen, berekend om de uitwerking van dat vuur zooveel mogelijk te beperken, waartoe de compn. worden opgelost in groepen, welke over groote breedte en diepte worden verspreid. Het batn. vormt daartoe eenige echelons. De meest voorkomende naderingsvorm is die met 2 compn in het voorste echelon en de beide andere hetzij naast elkaar in het volgende, hetzij achter elkaar, aldus twee afzonderlijke echelons vormende c'an wel de kruisvorm. In open terrein kan de door het batn. in te nemen frontbreedte meer dan 1000 M. bedragen, de diepte meer dan 1500 M. voor een comp. kunnen breedte en diep e resp- meer dan 400 en 600 800 M. bedragen 9

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 9