en verder 35 brigades. Rekenende op 36, is daaruit te formeeren een Bataljon van 4 cn. Voor geheel Sumatra komen we dan tot 1 Divisie, bestaande uit het 10e 11e., en 12e. Regt Aangeteekend zij nog le. dat gerekend is, dat bij 3 Batons, van het 10e en 11e Regt 1 cie Marechaussee in de sterkte is, terwijl de'rest van het korps Mar. gewone Inf. wordt. Geheele opheffing van dat korps lijkt ons beslist verkeerd te zijn, vermindering echter geen bezwaar. De meest aangewezen garnizoenen voor de Mar. cn. zijn o. i. Lam Meulo, Djeuram en Takengon (dan wel Lho Soekon) 2eD do dit °pstel nog niet gerekend is op de Eur. militie ,er ~n'' om<^at ons daaromtrent geen cijfers ter beschikking staan. Te overwegen ware, of deze niet gebezigd zou kunnen worden voor de vorming van zw. mitr. cn. en wellicht enkele batterijen art. om daardoor, b. v. in S. O. K den aan een B V te bieden weerstand meer kracht bij te zetten. De sterkte van het tegenwoordige Garnizoensbataljon van Ambon cn Ternate is 28 brigadesrekenen we op 27, dan geeft dit 1 Baton, a 3 cn. Een dergelijk Baton, zou te vormen zijn uit de troepen thans op het eiland Timor en de posten Kalabahi en Woewarang aan wezig (thans 29, zou dan worden 27 brigades). Worden de bezettingen van Flores, Soemba en Soembawa bil de troepen van Celebes ingedeeld, waartegen wat afstand betreft geen groot bezwaar kan zijn, dan bestaan die troepen in totaal uit 7 5 3 64 79 brigades voegen we hieraan 2 brigades toe, dan zijn te vormen 9 cn. 3 Batons. 1 Regt. (14de). Ten slotte zou op Borneo ook een Regt. (13e.) van de normale mdeeling te vormen zijn, indien eenige brigades werden toege voegd, of indien enkele cn. uit een kleiner aantal dan 9 brigades werden samengesteld. De 5e. Div. zou dus kunnen tellen 2 Regtn. en bovendien 2 zelfst. Batons. Vergeleken met den genoemden dislocatiestaat, bevat de aan gegeven organisatie aan brigades 16

Indisch Militair Tijdschrift | 1921 | | pagina 16